Akıllı telefon bataryası nasıl korunur?

11 saat önce eklendi

Akıllı telefonlar hayatımızda çok önemli bir yer kaplıyor, artık bunu tartışmak bile gereksiz. Hal böyle olunca telefonlarımızdan her zaman maksimum verim almak istiyoruz. Bunun olmasını engelleyen tek şeyse halen birçoğumuza yeteli gelmeyen pil ömrü. Sizler için hazırladığımız yeni videomuzda “Akıllı telefon bataryası nasıl korunur?” diye soruyor ve sizlere birbirinden güzel ipuçları veriyoruz.

Yarı yolda kalmayın – Akıllı telefon bataryası nasıl korunur?

Akıllı telefon bataryaları her ne kadar mAh bazında yüksek rakamlara erişmiş olsa da, her geçen gün yenilenen teknoloji bizi ister istemez günlük şarj döngüsüne sokuyor. Biz de sizin için şarj döngünüzü azalatacak ve batarya sağlığını koruyacak ipuçlarını derledik. İyi seyirler!

Akıllı telefon bataryalarını korumak için birçok yol bulunuyor. Halen Li-ion pil kullanan telefonlar, her ne kadar verimli olsalar da, şarj döngüsü yönünden bir seneye kalmadan yorulmaya başlıyorlar. Biz de bu duruma odaklanarak sizler için önemli bilgiler vermeye çalıştık.

Telefon bataryasını yüzde kaç seviyesinde şarj etmek gerekir, neden şarj kabloları bu kadar kısa ve daha pek farklı soruya yanıt aramaya çalıştık.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle