Almanya iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarını yasaklayabilir!

Apple ve Qualcomm arasında devam eden patent davası her geçen gün daha da derinleşiyor. Şimdi ise Almanya, iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinin satışlarını ülke genelinde yasaklayabilir! Peki neden?

Almanya iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarını yasaklayabilir!

Hatırlayacağınız üzere Çin’de yer alan bir ön mahkemece alınan karar ile birlikte Apple’ın Qualcomm’a karşı haksız olduğu kararı verilmişti. Çin mahkemesi tarafından verilen karar doğrultusunda Çin’de, iPhone X, iPhone 8, 8 Plus ve 6s’e kadar olan iPhone modellerinin satışları tamamen yasaklayabileceği öne sürülmüştü.

Çin gibi önemli bir pazarı kaybetmemek adına Apple’dan önemli bir hamle geldi. iPhone modellerinin Çin’de yasaklanma riskine karşı Apple, iOS için ufak bir güncelleme yayınlanmıştı.

Yayınlanan güncelleme ile beraber teknoloji devi, fotoğrafların yeniden boyutlandırılması ve dokunmatik ekranda uygulamaların yönlendirilmesi özellikleri üzerinde ufakta olsa önemli bir düzenlemeye gitmişti.

Almanya iPhone yasağı ile gündemde!

Şimdi ise Almanya’daki bir ön mahkemece alınan karar ile birlikte Apple’ın Qualcomm’a karşı haksız olduğu kararı verildi. Alınan bu karar doğrultusunda ülke genelinde iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarının yasaklanabileceği öne sürüldü.

Münih Bölge Mahkemesi Yargıcı Matthias Zigann, Apple’ın söz konusu karara itiraz etme hakkı olduğunu da belirtti. Böylece Apple’dan gelecek olan itirazdan sonra söz konusu iPhone yasağının uygulanıp uygulanmayacağı belli olacak.

Bilindiği üzere iPhone 7 ve iPhone 8 modellerinde kullanılan Intel çiplerindeki bir teknolojinin Qualcomm‘a ait olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun haricinde ise Apple’ın tedarikçilerinden olan Qorvo’da Qualcomm‘un patentlerini ihlal ettiği de gözler önüne serildi.

Eğer söz konusu mahkemede yasaklanma kararı çıkarsa, iPhone 7 ve iPhone 8 satışlarının Almanya genelinde tamamen yasaklanacağını da özellikle belirtelim. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle