Android Go ile çalışan Xiaomi Redmi Go ortaya çıktı!

Xiaomi son dönemde üst seviye akıllı telefonları ile tanınan bir marka haline gelse de, şirketin uygun fiyatlı modelleri kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Xiaomi’nin Android Go ile çalışan ilk telefonu ortaya çıktı.

Xiaomi Redmi Go olarak adlandırılan telefon, Singapur’un IMDA, ABD’nin FCC ve Rusya’nın EEC kuruluşları tarafından M1903C3GG model numarası ile onaylandı.

Xiaomi Redmi Go ortaya çıktı!

Çift SIM kart girişine sahip olan telefon, Android 9 Pie Go Edition işletim sistemi ile çalışacak. Bunların yanı sıra Wi-Fi 2.4 GHz ve Bluetooth 4.2 bağlantı teknolojilerini destekleyecek olan Redmi Go, 1 GB RAM‘e ev sahipliği yapıyor.

Cihazın boyutlarının 141 x 71 mm olduğu belirtiliyor. Bu nedenle cihazın 6 inç veya daha büyük bir ekrana sahip olacağını söylememiz yanlış olmayacaktır. Android Go’lu bir model olduğu için cihazın 100 doların altında olması bekleniyor.

Tabi, ülkemizde bu fiyatları görmemiz pek mümkün görünmüyor. Büyük bir ihtimal ülkemizde satılmayacak olan Xiaomi Redmi Go modelinin satılacağı ilk pazarlar, Rusya, ABD ve Singapur olacak.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle