Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni iPad Pro modellerini bükülme sorunu Apple tarafından da kabul edildi. 12.9 inçlik yeni iPad Pro modellerinde görülen bu sorun ürün henüz kullanıcıya ulaşmadan kargoda iken cihazların bükülmesine neden oluyordu. Bu konuda şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yapan Apple, bunun büyük bir sorun olmadığını iddia ediyor.

Apple iPad Pro modellerinin büküldüğünü kabul etti

Özellikle kargoda taşıma sırasında meydana gelen bükülme yüzünden kullanıcılar sosyal medyada şikayetlerini paylaşmaya başlamıştı. Kullanıcıların eleştirdiği konu ise kargonun yeni iPad Pro modellerini yeteri kadar koruma malzemesi olmadan taşıması.

Gelen şikayetler için açıklama yapan Apple, yaşanan yamulma ve bükülmelerin sebebi ise farklı. Yapılan araştırmaya göre sadece bir iPad Pro türü bu baskılardan etkileniyor. iPad’in Wi-Fi versiyonunda görülen bükülme, anten çizgilerinin konumu nedeniyle gerçekleşiyor. Apple her ne kadar kendi kargo paketlerinin bu duruma sebebiyet vermediğini söylese de, çok ciddi koruma gerekiyor.

Her ne kadar Apple, hatanın kendilerinden kaynaklandığını reddetse de bükülen cihazların değiştirileceğini de açıkladı. Kargo ile gelen iPad Pro modeli bükülmüşse müşteriler 14 gün içerisinde Apple’a müracat edip, cihazlarını değiştirebilecekler.

Daha önce yapılan testlerde de iPad Pro modelinin büküldüğü ortaya çıkmıştı.

Kaynak: Teknoloji Oku

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle