Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir!

1 gün önce eklendi

Apple’ın oldukça karmaşık bir yapıya sahip Face ID teknolojisi, geçtiğimiz sene iPhone X ile birlikte tanıtılmıştı. Oldukça güvenli olan bu teknolojinin iPhone modellerinde kullanılmaya başlanmasından sonra yeni iPad‘lere de Face ID teknolojisi entegre edilmeye başlanmıştı. Bu yeni teknolojiyle birlikte, yeni iPhone ve iPad modellerinde Touch ID‘e veda etmiştik. Apple’ın yeni planları Touch ID ve Face ID kombinasyonu olabilir.

Touch ID ve Face ID birlikte kullanılmaya başlanabilir!

Android cihazlarda da yavaş yavaş görmeye başladığımız yüz kilidinin ardından, Apple terk ettiği bir özelliği tekrar kullanıma sunmayı düşünmüş olabilir. Ayrıca Touch ID isteyenlerin seslerini fazlaca duyurmaya başlaması da bu karar da etkili olmuş olabilir. Avrupa’da Ocak ayında yürürlüğe giren ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir patent başvurusu, Apple’ın yeni planlarını ortaya döküyor.

Bu yeni patent başvurusu, Apple’ın ileride Touch ID ve Face ID teknolojilerini birleştirmeye yönelik bazı planları olduğunu ifade ediyor. Aynı cihazda birden fazla biyometrik doğrulama, cihazınızın güvenlik katmanlarını arttıracaktır. Aynı zamanda bir parmak izi okuyucusu, Face ID yüzünüzü tanımakta sorun yaşarsa alternatif bir doğrulama yöntemi de olabilir. Diğer taraftan Apple, eğer parmak izi sensörünü cihazlarına entegre etmeye başlarsa bunu ekran içi olarak kullanıma sunabilir.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle