Asus ROG Phone dayanıklılık testi yayınlandı

Asus oyunculara özel donanımları ile tanınan ROG serisine, geçtiğimiz Haziran ayında bir akıllı telefonu dahil ederek herkesi şaşırtmıştı. Şirketin ilk oyuncu telefonu Asus ROG Phone dikkat çekici bir tasarıma ve güçlü bir donanıma sahip.

6 inç büyüklüğünde 1080×2160 piksel çözünürlüğünde bir AMOLED ekrana ev sahipliği yapan ve Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisinden güç alan Asus ROG oyuncu telefonu için dayanıklılık testi yayınlandı.

Asus ROG Phone dayanıklılık testi birçok kişinin tahmin edebileceği gibi, bu alanda popüler olan JerryRigEverything, YouTube kanalı tarafından yayınlandı.

Asus ROG Phone dayanıklılık testinde!

Her zamanki gibi ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde oyuncu telefonunun, Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunun ekranı beşinci seviyeye kadar mukavemet gösterirken, altıncı seviyeden itibaren ciddi çizikler oluşuyor.

Gorilla Glass 5 ile korunan ekranlarda büyük oranda aynı dayanıklılığı sunuyor. Bunun yanı sıra cihazın kasası, diğer tüm akıllı telefonlar ile benzer şekilde bıçak darbeleri ile kolayca soyularak kısa sürede hasar alıyor.

Son olarak Asus ROG’un ekranı çakmak ile ateşe maruz bırakıldığında kalıcı bir hasar oluşurken, cihaz bükülme testinden sorunsuzca geçmeyi başarıyor.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle