Çift ekranlı ZTE Nubia X dayanıklılık testinde!

1 gün önce eklendi

Akıllı telefon sektöründe üreticiler ekranları çerçevesiz hale getirmeyi aştı ve gözler katlanabilir telefonlara, ekrana gömülü kameralara çevrildi. Tasarımı ile dikkat çeken telefonlardan birisi de, Ekim ayında tanıtılan ZTE Nubia X olmuştu.

Çerçevesiz bir tasarıma olan Nubia X’in en dikkat çekici özelliği, iki ekrana sahip olması. Bu kapsamda hem ön hem arka tarafında ekran yer alan ve Snapdragon 845 işlemciden güç alan Zte Nubia X için dayanıklılık testi yayınlandı.

ZTE Nubia X dayanıklılık testi yayınlandı!

Her zamanki gibi ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde Nubia X’in, her iki tarafında yer alan ve Corning Gorilla Glass 3 teknolojisi ile korunun ekranları beşinci seviyeye kadar çizilmeye karşı mukavemet gösteriyor

Altıncı seviyeden itibaren çizikler oluşuyor. Günümüzde diğer üst seviye akıllı telefonlarda yer alan ekranlarında aynı dayanıklılığı gösterdiğini söyleyebiliriz.

Kameralar dayanıklı yapısını gözler önüne sererken, cihazın kasası her akıllı telefon gibi bıçak ile kolayca hasar alıyor. Parmak izi okuyucu oluşan çiziklere rağmen sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Tüm bunların yanı sıra Nubia X’in ana ekranı ateşe maruz bırakıldığında oluşan leke kısa sürede yok oluyor. Arka tarafta yer alan ekranda ise kalıcı bir hasar oluşurken, cihaz bükülme testinden başarıyla geçiyor.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle