Cyberpunk 2077 ne zaman çıkacak?

2012 yılında, CD Project Red tarafından duyurulan Cyberpunk 2077, sonunda oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Oyun için şimdiden ne kadar satacağı, ne kadar gelir elde ettireceği gibi tahminler yapılmaya başlandı.

Cyberpunk 2077 ne zaman çıkıyor?

ilk duyurudan neredeyse 7 sene sonra, oyuncular Cyberpunk 2077 oynamaya başlayabilecekler. Polonya merkezli StockWatch adlı analiz firmasının sunduğu verilere göre, oyun 2019’un 4. çeyreğinde piyasaya sürülmüş olacak.

Sadece çıktığı çeyrekte dahi 19 milyon adet kopya satacağını öne süren StockWatch, yaklaşık olarak 525 milyon dolarlık bir gelir elde edileceğini de öngörmekte.

Paylaşılan yazıda, Red Dead Redemption 2 ile sürekli olarak satış ve gelir oranı açısından kıyaslanan Cyberpunk, analiz şirketine göre Red Dead Redemtion’dan daha fazla gelir elde ettirtmeyi başaracak. Bu tahminlerini ise, Red Dead Redemption 2‘nin sadece konsollarda bulunması ve gelecek temasının Vahşi Batı temasından çok daha ilgi çekici olması üzerine dayandırmışlar.

Sanıyoruz ki Cyberpunk için 2019, bekleyenlerin heyecanını koruyabileceği son yıl. Bir kez daha ertelenmeye giderse, oyunu heyecanla bekleyen kitle önemli oranda azalabilir.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle