EA Sports’tan tepki çeken Türkiye hatası!

Popüler futbol oyunu FIFA’nın yapımcısı olan EA Games bu aralar sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri. Bu popülaritenin sebebi ise oyuna gelen bir özellikten ziyade FIFA 2018’de yer alan bir hata.

Zira oyunda Türkiye haritasında bir hataya imza atan firma Türkiye’nin kuzey doğusunda yer alan bazı illeri Türkiye haritasının dışında gösterdi. Kısa sürede kullanıcılarının tepkisi çeken harita nedeniyle pek çok kullanıcı firmaya bu hatasını düzeltmesi yönünde çağrılarda bulundu.

Geçtiğimiz aylarda PES cephesinden de bir Türkiye hatası ile karşı karşıya kalmıştık.

EA Sports’tan tepki çeken Türkiye hatası!

Oyunda Akhisar’ın adı yanlış yazılmış durumda. Bir hataya imza atan oyun Akhisar’ın adını ‘Akuhisaru’ şeklinde yazdı. Benzer bir hataya geçtiğimiz günlerde Apple markası da imza atmıştı. Apple’ın Haritalar uygulamasında Afyonkarahisar’ın adı yanlış yazılmıştı. Afyon yerine ”Ayfon” yazan Apple, bu sorunu ardından düzeltmişti.

Yabancı firmaların Türkiye illeri ve haritası ile ne gibi bir problemleri var bilmiyoruz ancak böylesine büyük firmaların bir ülkenin haritasına karşı hata yapmaları haliyle vatandaşları sinirlendirebiliyor.

Kaynak: Teknoloji Oku

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle