Fortnite dansları yüzünden davalık oldu!

Fortnite oyununu bilenler bilir. Dünyanın en popüler battle royale yapımlarından biri olan Fortnite, her geçen gün kullanıcı sayısını katlamaya devam ediyor. Gelen güncelleme ve yeniliklerle kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatmaya çalışan Fortnite, bu sefer bir dava konusu ile karşımızda.

Geçtiğimiz günlerde bir YouTube kanalında kendisinin bulduğu “Floss” dansını puanlayan BackPack Kid, videoda Fortnite 3. Sezon’da dansının eklendiğini ve dansın etkisinin çok daha fazla büyüdüğünü belirtti. Bu durum karşısında karışık duygular besleyen BackPack Kid, Epic Games’e dava açmaya hazırlanıyor.

Fortnite dansları yüzünden davalık oldu!

Buna ek olarak Alfonso Riberio’de yaptığı Carlton dansının Epic Games tarafından çalındığının dile getirmil ve yüklü bir tazminat davası açmıştı. Fortnite yapımının danslar yüzünden başı baya bir ağrıyacak gibi duruyor.

Bu dans telifleri ciddi bir biçimde artmaya başladı. Dansın telifi olur mu tartışmaları bir kenara, bir rolü canlandırırken o karakterin yaptığı bir dans hareketini sahiplenmek ve adeta o karakterin adına dava açmak da ayrı bir olay. Davalardan henüz bir ses çıkmadı ancak bakalım mahkeme konu hakkında nasıl bir karara varacak.

Kaynak: Teknoloji Oku

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle