Genç girişimcilerden öğrenebileceğimiz 6 değerli şey

Henüz belki de yeni 20’li yaşlarına gelmiş toy bir girişimci bana ne öğretebilir diyorsan bence bir kez daha düşünmende fayda var. Şimdi arkana yaslan ve genç bir girişimciden öğrenebileceğin 6 değerli maddeye şöyle bir göz at!

1.Alçakgönüllü ve samimi olmak anahtardır.

Alçak gönüllü ol

Bu madde gayet açık ve net ama çoğumuzun unuttuğu ve atladığı bir konu. Elbette bir yatırımcı yada girişiminizle takip eden kullanıcılar sizin zeki olduğunuzu görmek isteyecektir ama mütevaziliği ve samimiyeti elden bırakmamak  da önemli.

2. Bugün dün olduğundan daha iyi misin?

iyi_misingifgalaksi

Tabi ki başarı başkalarıyla kendini karşılaştırmayla ölçülmez. Bunun yerine kendinle rekabet etmeyi tercih et. Sana gelen geri bildirimleri önemse ve gelişim alanlarını belirleyip yapabileceğin en iyisini yap.

3. Biraz rahatla, her şeyi bilmek zorunda değilsin.

relaxtumblr

Zaten bu yüzden CEO’sun. her şeyi bilmenin olanağı yok. seninle aynı gemide bulunan çok iyi bir ekibin ve yönetici takımın zaten var değil mi? Sadece hangi soruyu doğru çalışana soracağını bilmen yeterli.

4. Kendine güven. Tabi ürününe de!

Özgüvengiphy

Evet bu aslında bir klişe, ama “Sen düşünebildiğin kadar varsın!” bu işi en iyi yapacak kişi sensin ve en iyi yapılacak iş de şuan yapmakta olduğun.

5. Hiç yapmak istemediğin şeyleri sevmeyi öğren!

Yapmak istemediğin şeyleri sevmeyi öğren!imgur

Bugüne kadar hiç yapmak istemediğin ve sürekli kaçtığın onlarca iş vardır ama şimdi o işleri nasıl seveceğini öğrenmen gerek. Mesela Finans; Hiç para akışı olmayan bir şirket olur mu?

6. Bencilliğe yer yok!

Bencil olmaturkgif

Aslında tüm genç girişimciler aynı şeyi söylüyor: “Takımım olmadan biryere gitmem.” Genç girişimciler asla klasik patronlar gibi davranmıyor. Bunun yerine çevresinde aynı tutkuları paylaşan ve farklı özelliklere sahip kişilerle aynı masaya oturduğu için kendini güçlü hissediyor.

Kaynak:Tech Cocktail

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle