Girişimcilere Delicesine İlham Verici 5 Söz

İnanın ya da inanmayın, başarılı insanların da kötü günleri oluyor. Onları farklı kılansa duygularının eylemlerinin önüne geçmesine izin vermemeleri. Duygular anlıktır, onlarsa hayata daha geniş açıdan bakarlar ve anlık yıkımlara uğramadan hep başarıya odaklanırlar. İşte anlık duygulara kapılmadan, olası kötü durumlarda farklı bakış açısıyla başarıya odaklanmanız için sizlere delicesine ilham verecek sözler. Asla pes etmemeniz, hep iyiye, daha iyiye odaklanmanız için!

  1. Motivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru duş almak da öyle, o yüzden her gün alıyoruz.” Zig ZaglerMotivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru duş almak da öyle yüzden her gün alıyoruz
  2. Uçamıyorsan, koş; koşamıyorsan, yürü; eğer yürüyemiyorsan, sürün, ama hareket etmeye devam et. Geleceğe yürümeyi sürdür…Martin Luther King, Jr. Geleceğe yürümeyi sürdür!
  3. Vizyonu takip edin, parayı değil. Sonunda o sizi bir şekilde takip edecektir.” Tony Hsieh, Zappos CEO Vizyonu takip et, parayı değil!
  4. Yürümeyi kurallara uyarak öğrenmezsin, yaparak ve düşerek öğrenirsin.” Richard Branson Düşerek öğren
  5. En mutsuz müşterileriniz, öğrenmek için en iyi kaynaklarınızdır.” Bill GatesMemnuniyetsiz Müşteri

 

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle