İnternet fiyatları için büyük zam kapıda!

AKN‘nin 2019 başında kalkacak olmasıyla, servis sağlayıcılar da internet fiyatlarını şekillendirmeye başlamış durumdalar. Fiyatları ilk açıklayan şirketlerden biri olan Türk Telekom, büyük tepki sonrasında fiyatları kaldırmış ve açıklamayı başka bir tarihe ertelemişti. Şimdiyse, eğer onay gelirse Türk Telekom diğer operatörlere sağladığı kiralık hatlara yüzde 66 zam yapacak. Bu da internet fiyatları için yeni zamın en büyük habercisi oldu.

Türk Telekom altyapısını kullanarak hizmet veren İnternet Servis Sağlayıcıları‘nın etkilendiği bu durumda, normalde ödediklerinden yüzde 66 daha fazla kira bedeli ödeyecekler.

İnternet fiyatları için zam kapıda!

TurkNet adına konuşan Sinan Durmuş, Türk Telekom’un eski müşterileri için düşük hızlarda yüzde 66, yüksek hızlarda ise yüzde 4,6 zam kararı aldığını ifade etti. Üstelik bu zamların üzerine henüz vergi ve masraflarda eklenmemiş durumda. Vergilerin de eklenmesiyle zam oranın daha da yüksek olması bekleniyor.

Eğer bu zamlar onaylanırsa, internet fiyatlarında alternatif operatörlerde de yüzde 90‘a yakın zam gelmesi bekleniyor. Eğer Türk Telekom tarafından sunulan internet fiyatları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından onaylanırsa, diğer operatörlerde zam kararı alacaklar.

Bakalım neler olacak? Siz de yorumlarınızı hemen aşağıya yazmayı unutmayın.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle