OnePlus 6T DxOMark puanı belli oldu!

OnePlus 6T DxOMark puanı açıklandı. Güçlü özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çeken OnePlus 6T, arka tarafta yer alan çift kamerası ile bakalım fotoğraf ve video konusunda ne kadar iddialı?

OnePlus 6T DxOMark puanı nasıl?

Fiyat performans odaklı çalışan markalardan OnePlus yeni modelini geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. OnePlus 6T makyajlanmış tasarımıyla çok daha şık bir görünüme sahip olurken özellikleriyle de beğeni kazanmıştı.

Peki akıllı telefonlarda rekabetin en yoğun yaşandığı kamera konusunda OnePlus ne kadar başarılı? İşte bu sorunun cevabını da bizlere alanında standart olan DxOMark veriyor. 16 Megapiksel ve 20 Megapiksel çözünürlüğünde çift arka kameraya ile birlikte 16 Megapiksel ön kameraya sahip olan telefon, DxOMark testlerine göre aldığı 98 puan ile kendisine 11. sırada yer buluyor.

Fotoğraf konusunda 101 puan alan akıllı telefon; çok iyi otomatik odaklama, dış ortam koşullarında çok iyi bir dinamik aralık, her koşulda iyi detay ve bokeh modunda iyi bir derinlik tahmini yapabiliyor.

Buna karşın beyaz dengesi konusunda pek başarılı olamayan kamera, yüksek dinamik sahnelerde renk tutarsızlıkları gösterebiliyor. Düşük ışık performansı pek başarılı olmayan modelin yakın çekimlerde detay seviyesi oldukça düşük olduğu belirtiliyor.

Video tarafında ise 91 puan almayı başaran OnePlus 6T; aynı şekilde hızlı otomatik odaklanma, verimli bir stabilizasyon, iç ve dış ortam koşullarında iyi bir pozlama ve dinamik aralık sunuyor.

96 Puan alan OnePlus 6 modelinden daha iyi bir sonuç çıkartan OnePlus 6T; P20 Pro, Galaxy Note 9, HTC U12+ ve Mi 8 gibi modellerin arkasında kendisine yer buldu.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle