Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı ile bir ilke imza atacak!

1 gün önce eklendi

Akıllı telefon pazarında rakiplerinin gerisinde kalan Sony, yeni amiral gemisi Xperia XZ4 için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün aktarılan rapora göre, Sony Xperia XZ4’ün ilginç ekran tasarımı sızdırıldı. İşte karşınızda Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı!

Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı sızdırıldı!

Geçtiğimiz ay açıklanan üçüncü çeyrek rakamlarında teknoloji devinin, son üç aylık dönemde telefon satışlarda ciddi bir düşüş yaşadığı gözler önüne serilmişti.

Sony 2018’in üçüncü çeyreğinde toplamda 2 milyon cihaz satmayı başardı. Geçen yıl aynı ise çeyrekte teknoloji devi, 3.4 milyon akıllı telefon sattığını da ayrıca belirmiştik.

Son yayınlanan raporda ise 1.6 milyon adet düşüş yaşayan Sony, ciddi anlamda kan kaybettiğini gözlemlemiştik. Tüm bu yaşananları unutturmak adına yeni amiral gemisi için kolları sıvayan Sony, çalışmalarına hızlı bir şekilde başlamış durumda. Bugün yaşanılan gelişmeye göre Sony’nin yeni amiral gemisinin ilginç ekran tasarımı gözler önüne serildi.

Sony, Xperia XZ4 ile kalın ekran ekran çerçevelerinden kurtuluyor!

Hemen aşağıdan görebileceğiniz üzere Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı ile bir hayli ön plana çıkacak. Yeni bir ekran standartı ile gelmesi beklenen Xperia XZ4‘ün 21:9 en-boy oranına sahip olan 6.55 inç boyutundaki AMOLED bir ekranın üzerine kurulacağı iddia ediliyor.

Oldukça uzun bir ekran paneline sahip olacağı belirtilen Xperia XZ4‘ün ayrıca daha önceki serilerde gördüğümüz kalın ekran çerçevelerine de veda ediyor. Fakat, yapılan sızıntıda bir diğer dikkat çeken ayrıntı ise söz konusu ekranın oldukça uzun olması. Bu gelişmeye paralel olarak, XZ4‘ün tek el ile kullanımı da bir hayli zor olacak.

Görünen o ki XZ4, Sony için yepyeni bir başlangıç olacak. Yeni amiral gemisi ile birlikte özlediği günlere geri dönmeyi planlayan teknoloji devi, oldukça iddialı geliyor.

Xperia XZ4 özellikleri ile dikkat çekiyor!

Rusya’da yer alan bir habere göre XZ4, QHD kalitesine sahip olan, 6.5 inç büyüklüğündeki OLED bir panelin üzerine kurulacak. Ekran kalitesi ile ön plana çıkmayı hedefleyen amiral gemisine ise 7 nm ile üretilecek olan Snapdragon 855 işlemcisi güç verecek.

7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 855 işlemcisi ile birlikte eşsiz bir akıllı telefon deneyimini kullanıcılarına yaşatmayı hedefleyen teknoloji devi, yeni akıllı telefonunda 6 GB RAM’a ve 256GB’a kadar artırılabilen dahili depolamaya da yer verecek.

En son teknolojileri kullanıcılar ile buluşturacak olan Sony’nin yeni amiral gemisi ayrıca, yeni bağlantı hızı olan 5G teknolojisini de destekleyecek.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle