Twitter kronolojik zaman tüneli özelliği geri döndü!

Geçtiğimiz aylarda 140 karakterlik yolculuğunu 280 karakterle genişleten Twitter, kullanıcıların isteklerine kulak vermeye devam ediyor. Rahatsız edici tweet’ler konusunda ya da yazılmış bir tweet’i düzenleme konusunda henüz bir adım atmamış olsa da, Twitter kronolojik zaman tüneli özelliği için kapılar ardına kadar açılmış durumda.

Twitter kronolojik zaman tüneli özelliği geri döndü!

Bundan tam olarak üç yıl önce ortaya konan, beğenilen ve retweet edilen içeriklerin sıralamada öne geçtiği sistem yerine isteyen kullanıcılara son yazılan tweet’lerin başta gözüktüğü standart sıralama sistemi seçeneğinin verileceği ifade edilmişti.

İlk olarak 2016 yılında kullanıma sunulan söz konusu bu özellik birçok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Hatırlayacağınız üzere kronolojik sıralamaya dönmek istediğimiz zaman bir takım problemlerle karşı karşıya kalıyorduk. Kullanıcıların etkileşimi amacıyla kullanıma sunulan bu özelliği daha da geliştirerek yeniden kullanıma sunacak olan yetkililer, ilk müjdeli haberi geride bıraktığımız Eylül ayında vermişlerdi.

Bugün ise yetkililer tarafından yapılan açıklamayla söz konusu bu özellik ”Sparkle” adı ile yeniden karşımıza çıkıyor.

New on iOS! Starting today, you can tap ✨ to switch between the latest and top Tweets in your timeline. Coming soon to Android. pic.twitter.com/6B9OQG391S — Twitter (@Twitter) December 18, 2018

İlk etapta Twitter iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan Sparkle özelliği sayesinde artık kullanıcılar tek bir tıklama ile Twitter üzerinde yapılan paylaşımları kronolojik olarak sıralayabilecekler.

Bunun haricinde, kronolojik sıralamada yaşanılan karmaşalarında ortadan kaldırıldığını da görmekteyiz. Son olarak ise yapılan açıklama ile birlikte söz konusu bu özelliğin yakın zaman içerisinde Android kullanıcıları içinde kullanıma sunulacağını belirtelim. Peki, siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle