Xbox One için geliştirilen Razer Turret tanıtıldı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay, Microsoft tarafından yapılan duyuru ile Razer’ın Xbox One klavye ve mouse desteği sunacağı resmiyet kazanmıştı. Bugün ise yapılan duyuruyla birlikte Xbox One için klavye ve mouse desteği sunacak olan Razer Turret resmen tanıtıldı!

Xbox One için geliştirilen Razer Turret tanıtıldı!

Microsoft ve Razer ortaklığı ile geliştirilen kablosuz klavye ve fare seti Razer Turret sonunda tanıtıldı. PC ile uyumlu olduğu belirtilen kablosuz klavye ve fare seti, oyunculara kaliteli bir oyun deneyimi sunmaya geliyor.

Etkinlik sırasında Razer yetkilileri tarafından açıklanan resmi bilgilere göre, söz konusu Razer Turret, Xbox One ve PC arasında geçiş yaparken kullanılacağı da belirtiliyor.

Oyunculara tek bir şarj ile 40 saat boyunca dayanabilen ve 2.4 GHz hızında çalışan bir kablosuz bağlantı desteği de sunuluyor.

Built for couch and desktop gaming, we’ve teamed up with @Microsoft to bring you the all-new Razer Turret for @Xbox One—the world’s first wireless keyboard and mouse designed specifically for the Xbox One. Pre-order exclusively from Microsoft Store now: https://t.co/kJBdHhcbKC pic.twitter.com/klaLIFDNrz — R Λ Z Ξ R (@Razer) December 19, 2018

Söz konusu bu set ile birlikte oyunculara sunulan kablosuz klavyeye şöyle bir göz attığımızda ise bizleri Razer’ın mekanik tuş anahtarları karşılıyor. Açıklanan verilere göre, söz konusu kablosuz klavyenin mekanik tuşları 80 milyon basışa kadar dayanıklı olduğu da özellikle vurgulanıyor.

Kablosuz klavyenin haricinde ise oyunculara sunulacak olan bir diğer özel donanım ise kablosuz fare olarak karşımıza çıkıyor. Razer Mamba Kablosuz oyun faresinden örnek olarak tasarlanan söz konusu bu farede ayrıca 5G gelişmiş optik sensöre de yer veriliyor.

Bu sensör ile birlikte ayrıca 50 milyon tıklamaya kadar dayanıklı olduğu vurgulanan kablosuz farenin 16,000 dpi değerine de sahip olduğu gözlemleniyor.

Xbox One için özel olarak geliştirilen kablosuz klavye ve fare setinin şimdilik birkaç oyunu desteklediği açıklandı. Söz konusu bu oyunlarında ise Warframe Fortnite, Strange Brigade ve Vermintide 2 ile sınırlı olduğunu da özellikle belirtelim.

Haberi okurken sanıyorum ki hepimizin aklına şu konu takıldı:

Haksızlık olmuş olmayacak mı?

Bugün yeniden yapılan duyuru ile birlikte birçok kullanıcı tarafından oldukça merak edilen bu soruya da cevap verildi. Yetkililer tarafından açıklamada, “Multiplayer olarak, ücretsiz olarak oynanabilen online oyunlar bu desteği direkt olarak alacak. Ürünlerimiz piyasaya sunulduğunda, oyun geliştiricileri isteğe bağlı olarak özelliği oyunlara dahil edebilecek.” ifadelerine yer verildi.

Razer Turret fiyatı ve çıkış tarihi!

Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2019 etkinliğinde boy göstermesi beklenen Razer Turret. bugünden itibaren ön siparişe açıldı. Yapılan duyuru ile birlikte ön siparişe açılan Razer Turret‘in fiyatı ise 250 dolar olarak listeleniyor.

Son olarak ise söz konusu kablosuz fare ve klavye seti 31 Mart 2019‘dan itibaren teknoloji mağazalarındaki yerini alacak.

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle