Yemeksepeti’nin sahibi olan Delivery Hero, Almanya’daki işini Takeaway.com’a satıyor

2015 yılında, 589 milyon değerleme ile Yemeksepeti.com’u satın alan Delivery Hero, ana vatanı olan Almanya’daki işini 1,1 milyar dolar karşılığında Hollandalı rakibi Takeaway.com‘a satıyor.
Anlaşma, Almanya’daki tüm teslimat faaliyetlerini kapsamakta olup şu anda Takeaway.com’un Lieferando.de markasıyla birleşecek olan Lieferheld, Pizza.de ve foodora markalarını da içeriyor.
Şirket anlaşmayı hem nakit hem de hisse verme yöntemiyle gerçekleştiriyor.
Anlaşmanın 2019’un ilk yarısında kapanması bekleniyorŞirket, Delivery Hero’nun Almanya’daki işletmelerinin 23 milyon Euro’luk sipariş kaydettiğini, şirketin brüt ürün değerinin 462 milyon Euro ve gelirlerinin ise 76 milyon Euro olduğunu bildirdi.
Takeaway.com’un Almanya’daki siparişlerini neredeyse ikiye katlamasına rağmen, online gıda dağıtımının Avrupa’daki en düşük seviyelerdeki payı göz önünde bulundurulduğunda, hala büyük bir büyüme olduğunu, bu yüzden Delivery Hero’yu hissedar olarak memnuniyetle beklediklerinin altını çiziyor.

Kaynak: Webrazzi Haberin tamamı için: Haberin Devamı

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle