Yeni iPhone modelleri tamamen su geçirmez olacak!

Apple, yeni iPhone ve iPad modelleri üzerinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ortaya çıkan bir patent başvurusuna göre, yeni nesil iPhone ve iPad modellerinin tamamen suya karşı dirençli olacağı gözler önüne serildi.

Yeni iPhone modelleri tamamen su geçirmez olacak!

Bugün gün yüzüne çıkartılan model ile birlikte yeni nesil iPad ve iPhone modellerinde yer alacak olan önemli bir özellik ortaya çıktı. Paylaşılan patente göre, yeni iPhone ve iPad modellerinin suya karşı oldukça dirençli olduğu belirtildi.

Bildiğiniz üzere Apple‘ın ürünlerinin su geçirme konusunda en zayıf noktaları Lightning veya USB Type C girişleri olarak gösteriliyor.

Fakat söz konusu bu durumu ortaya çıkartılan, 10.158.191 numaralı patent ile birlikte tamamen çözüme kavuşturmayı planlayan Apple, bu konuda rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

Paylaşılan patent hakkında yayınlanan raporu şöyle bir incelediğimiz de ise, söz konusu Lightning ve USB Type- C girişlerinden girebilecek olan suyun cihazın iç donanımına zarar vermemesi adında özel bir vakumlu parça ile engellenecek.

Geliştirilecek olan özel vakumlu parça sayesinde suyun ve tozun cihazın içerisine girip herhangi bir elektronik aksamaya sebep olmasının önüne geçilecek.

Henüz gün yüzüne çıkartılan bu patent hakkında resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Peki, siz bu patent hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

Kaynak: ShiftDelete

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle