Crate : Elastik Veri Deponuz

Bilen bilir, büyük veri için hazırlanan sistemlerde ölçeklendirme ve veri yapısında değişiklik kimi zaman saç baş yoldurtabiliyor.
“Elastik veri deponuz” sloganı ile hayat geçirilen Crate ile esnek, kendi kendini onaran bir veritabanını saniyeler içinde oluşturmanız mümkün.

Crate günümüzün devasa veri ihtiyacına hizmet sunmak amacıyla kurgulanmış açık kaynaklı ölçeklenebilir yeni nesil bir veri deposu. Crate, farklı bileşenlerin kullanıldığı mimarilerde ortaya çıkan ölçeklenme problemini çözme iddiasında.

SQL syntax tabanlı olan Crate veri yığınlarının gerçek zamanlı olarak sorgulanmasını sağlayan ayrıştırılmış tasarımı ile yüksek kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik sunuyor. Crate veri ölçeklenmesi problemine kolay ölçümleme ve basit kullanımı ile çözüm sunuyor.

Crate şu anda Python, Ruby ve Java client’lerine sahip. 1 dakikada kurulabilen Crate Data’nın 1 dakikalık kurulumunu ve kendi kendini nasıl onardığını gösteren videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Crate.io açık kaynaklı bir sistem ve ücretsiz olarak GitHub üzerinden kullanılabilir. Crate desteğinde fiyatlandırma Cluster bazlı belirlenmekte. Bu lisanslarda yıllık 12.000 Dolar’dan başlayan ücretler söz konusu.

Dornbirn Avustralya merkezli girişim Londra’da düzenlenen Techcruch Disrupt Europe 2014’te Startup BattleField’da finale kalarak 1.ciliği göğüsledi.

 

[Tweet ” #Crate : Elastik veri deponuz #TCDisrupt #StartupBattleField #Winner”]

Websitesini ziyaret et

Görsel Kaynak: TechCrunch

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle