Drop : Hesap Oluşturma Out, Bildirimler In

Artık hesap oluşturma devri kapandı, sadece bildirimler önemli…. Doğru bilgiye doğru zamanda ulaşmanız, doğru bilginin size doğru anda ulaştırılması önemli….

Drop herhangi bir kullanıcı kaydı gerektirmeyen basit bir bildirim uygulaması. Drop‘ta bir kanal oluşturup takipçi topluyorsunuz ve de bu takipçilere mesajlarınızı push notification ile iletmiş oluyorsunuz. Ya da belirli kanallara abone oluyorsunuz ve kanallar yeni bildirim gönderdikçe siz de bundan push
notification ile haberdar oluyorsunuz. Drop’ta dilediğiniz kadar kanal oluşturabilir, dilediğiniz kadar kanala abone olabilirsiniz. (Push notification’ların içinde boğulmak istemiyorsanız takip edilecek kanaları seçerken seçici davranmak önemli elbette.)

Drop Notification

Drop’ta çeşitli kategorilere göre yeni kanallar keşfedebilirsiniz. Drop uygulaması üzerinden sisteme kayıt olmaksızın istediğiniz gibi kanal oluşturabilirsiniz. Ayrıca Drop API’si ile çok basit adımlarla sisteminizle entegre bir yapı da mümkün. Bir Drop API hesabı ile istenildiği kadar kanal oluşturulabilir, mevcut kanallar düzenlenebilir ya da silinebilir. Kullanıcılara gönderilecek bildirimler de bu API aracılığı ile yönetilebiliyor. API detayları için tık tık.

Drop app

 

Drop‘da kanallara girip de kanal içeriğinin incelendiği bir kanal profil sayfası vb.yok. Sadece bildirim geldikçe kanallardan haberdar olunuyor. Bu yönü ile Drop’un çok farklı kategorilerde olsalar da Yo’dan alışılagelmiş bir kullanım şekline sahip olduğu düşünülüyor. Drop ekibi “Swap Yo, text matters ” diyerek Yo’ya göndermede bulunurken ve bir nevi onlardan ilham aldığını belirtip bildirimlerde text’in önemine vurgu yapıyor.

[Tweet ” #Drop : Hesap oluşturma out, bildirimler in #pushnotification #nosignup”]

Drop iOS uygulaması için tık tık.
Drop Android uygulaması için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle