Lix Pen : Dünyanın En Küçük 3D Yazıcı Kalemiyle Tanışın

Hayal ettiğiniz bir şeyi gerçek olarak görmek güzel olmaz mı? O zaman şimdi havaya bir şeyler çizin ve Lix ile yaratıcılığınız bir hayal olarak kalmasın ve gerçek olsun.

Lix Pen; son zamanların popüler araçlarından 3D printerlara farklı bir bakış açısı getiriyor. Sadece 15 cm’lik bir uzunluğa ve 1,5 cm’lik kalınlığa sahip Lix Pen, dünyanın en küçük 3D yazıcı kalemi olarak boy gösteriyor.

Lix Pen

Lix Pen bu alanda yapılan ilk deneme değil ancak Lix Pen‘in girişimcilerine göre daha önceki denemelerde yapılan modeller daha hantal, büyük ve kullanışsızdı; ayrıca istenilen sonucu vermiyordu. Buna karşın Lix Pen alüminyum kaplama, hafif, güzel bir tasarıma sahip ve tamamen taşınabilir. Lix Pen elektriği USB kablo üzerinden alıyor. Kalemi kullanmak için tek yapmanız gereken elektriğe bağlamanız ve hayalinizi çizmek için 1 dakika kadar ısınmasını beklemek. Sonrası yaratıcılığınıza kalmış…

Lix Pen  kullanıcıların da ilgisini oldukça çekmiş olacak ki 30 bin pound finansal destek bulma amacıyla başlattıkları Kickstarter kampanyası tam 732 bin poundluk destek alarak tamamlanmış.

[Tweet ” #LixPen : Dünyanın En Küçük #3D Yazıcı Kalemiyle Tanışın #3dPen #startupistanbul”]

Lix Pen Startup İstanbul’da 2. seçildi. Türk girişimci İsmail Baran, Londra merkezli kurulan Lix Pen‘in kurucularından.

Websitesini ziyaret et

 

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle