Odrive: Tüm Online İçeriğinizi Tek Noktadan Yönetin

Her seferinde farklı farklı hesaplara giriş yaparak her bir hesaptaki dosyalarınızı ayrı ayrı yönetmekten sıkılanlardan mısınız? O zaman Odrive tam da size göre.

Odrive yeni ve başka bir bulut depolama hizmeti değil; aksine diğer bulut hizmetlerinizi bir arada toplamanızı ve tek noktadan yönetmenizi sağlayan bir sistem. Odrive, DropBox’taki gibi dosya formatında bir arayüzle online’da yer alan, hatta sabit diskinizde yer alan tüm dosyalarınıza eriştiğiniz ve yönettiğiniz bir sistem sunuyor.

Odrive internetteki hesaplarınızın yönetimini kolaylaştırıyor. Uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı ve veri depolama hesaplarınızı tek noktadan tek sistem ile masaüstünüzden yönetebiliyorsunuz. Aynı firmaya ait birden fazla hesabı da Odrive’a bağlayabiliyorsunuz. (Bu özellik sadece DropBox ve Google Drive için kullanılabiliyor. )Örneğin iki Dropbox hesabınız varsa ikisini de Odrive’a senkronize ederek Odrive üzerinden kullanabiliyorsunuz.

Odrive‘ı kullanmak için Odrive masaüstü uygulamasını bilgisayarınıza indirdikten sonra istediğiniz uygulamayı Odrive’a bağlamak için ilgili uygulamayı ifade eden dosyayı çift tıklayarak hesabınıza login olmanız ve gerekli erişime izin vermeniz yeterli. Böylelikle ilgili hesabınıza Odrive için gerekli izni vermiş ve dosyalarınızı Odrive ile senkronize etmiş oluyorsunuz. Odrive’dan dilediğiniz zaman artık kullanmadığınız hesaplarınızı da kolaylıkla kaldırabiliyorsunuz.

Odrive‘ı Dropbox, Facebook, Google Drive, Gmail, Instagram, Microsoft One Drive, Salesforce, Oxygen Cloud gibi birçok sistemle kullanmak mümkün.

[Tweet “#Odrive: Tek bir masaüstü uygulaması ile online’da kullandığınız tüm içeriği yönetin #cloud @odrive”]

Odrive‘da dosyalar otomatik olarak bilgisayarınıza senkronize olmaya başlamaz. Siz dosyaya ihtiyaç duyarak bir dosyaya çift tıkladığınızda, Odrive ilgili dosya içeriğini senkronize ederek erişiminize sunar. Bu da dosya erişimini hızlandırarak bilgisayar kapasitenin kullanımında da büyük fayda sağlar. Ayrıca Odrive masaüstü uygulamasında herhangi bir dosya için senkronizasyonu dilediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Odrive cloud yapısında ilgili dosyaları halen sisteminde tutar; ancak siz PC’nizde bu senkronizasyonu görmezsiniz. Böylelikle her zaman ihtiyaç duymadığınız dosyalar ile bilgisayar kapasitenizi boş yere dolmaz ve siz dilediğiniz zaman dosyayı tekrar senkronize ederek son versiyonunu masaüstünüze alırsınız.

Odrive Mac, Microsoft ve Linux file server’ları ile de senkronize edilebiliyor. Ayrıca ilgili server’ları Odrive‘a ekledikten sonra server’lara erişim için farklı yetkilere sahip yeni kullanıcılar ve kullanıcı grupları da oluşturabiliyorsunuz.

Oxygen Cloud‘un bireylere özel olarak sunduğu bir sistem olan Odrive şu anda beta sürecinde ve  ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.

Odrive’ı indirmek için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle