PhotoMath ile Matematik Problemleri Problem Olmaktan Çıkıyor

Bazı matematik problemleri kimimiz için içinden çıkılamaz bir yol, ucu bucağı gelmeyen bir denklem gibidir.  Peki size artık hiç de öyle olmadığını söylesek… PhotoMath kameradan görüntülediğiniz matematik problemlerini okuyan ve gerçek zamanlı olarak o anda çözüp ekrana sunan bir mobil uygulama. Bir nevi akıllı kamera hesap makineniz…

Üstelik PhotoMath sadece problemlerin sonucunu sunmuyor, çözüm yolunu göstererek öğrenme sürecinde sizlere yardımcı olarak matematiği daha kolay bir hale getiriyor.

PhotoMath ile problem çözmek için tek yapmanız gereken uygulama üzerinden kamera ile matematik sorusunu görüntülemek, fotoğraf çekmenize bile gerek yok. Uygulama problemi o anda çözerek size sonucu gösterip akabinde adım adım çözüm yolunu sunuyor.

[Tweet “#PhotoMath ile matematik problemleri artık problem olmaktan çıkıyor #TCDisrupt #StartupBattlefield”]

PhotoMath ; aritmetik ifadeler, kesirler, ondalıklar, üstlü sayılar, karekökler ve basit linear denklemleri destekliyor. Şu anda sadece printed karakterleri tanıyan PhotoMath ’te henüz el yazısı desteği bulunmuyor.

Hali hazırda iOS ve Windows Mobile uygulamaları mevcut olan PhotoMath , 2015 başında da Android uygulamasını devreye alacağını belirtmekte.

PhotoMath , Londra’da düzenlenen Techcrunch Disrupt Europe 2014’ün Battlefield bölümünde yer aldı. PhotoMath‘in Techcrunch Disrupt Europe 2014’teki sunumunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

iOS uygulamasını indirmek için tık tık.
Windows Phone uygulamasını indirmek için tık tık. 

Websitesini ziyaret et

Video Kaynak:TechCrunch

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle