Prynt: Akıllı Telefonunuzu Baskılı Kameraya Dönüştürün

Bu sıralar belki de bir nevi vintage akımı ile hayatımıza tekrar giren Polaroid fotoğraf baskı kameraları bir hayli popüler. Prynt de tekrar başlayan bu akımla birlikte baskı yapan fotoğraf makinelerini aratmayacak bir ürünle karşımıza çıkıyor.

Prynt, telefon kılıfı şeklindeki cihazı ile akıllı telefonunuzu; şipşak fotoğrafınızı basan Polaroid bir makineye dönüştürüyor.

Prynt

 

Prynt ‘in kullanımı bir hayli kolay. Tek yapmanız gereken cihazı telefonunuza takmak ve dilediğiniz resmi baskı için seçmek. Prynt, WiFi ya da Bluetooth bağlantısı ile herhangi bir eşleştirme gerekmeksizin sadece cihazı Android  ya da iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza takmanızla kullanıma hazır hale geliyor.

Prynt Case

 

 

Prynt CEO’sunun TechCrunch’a verdiği bilgiye göre, Prynt‘in şu andaki versiyonu 50 saniye gibi bir sürede bir baskı yapmakta ve her seferinde cihaza sadece bir kağıt yerleştirilebilmekte. Ancak hedefleri ürünü 10’un üzerinde kağıt alabilen ve baskıyı 30 saniyeden kısa sürede yapabilen bir versiyona dönüştürmek.

[Tweet “#Prynt: Polaroid fotoğrafların yeni nesli #polaroid #fotoğraf @meetprynt”]

Prynt’in özelliği bununla da sınırlı değil. Prynt mobil uygulamasını kullanarak bir fotoğraf çektiğinizde, Prynt çekim anını videoya alıyor ve butona bastığınız anda da bunu buluta atıyor.  Prynt üzerinden basılan fotoğrafı uygulama açıkken  kameraya tuttuğunuzda fotoğraf üzerinde “play” butonu beliriyor ve ekranda görünen fotoğraf üzerinde ilgili video oynuyor. Çekilen videolar Cloud’da tutuluyor ve uygulamayı yükleyen ve basılı fotoğrafa sahip olan herkes uygulama üzerinden videoyu oynatabiliyor. Gizlilik açısından da bu fotoğrafın kopya fotoğrafı üzerinden videonun izlenememesinin sağlanması için de çeşitli çalışmalar henüz yürütülmekte.

Prynt’in çalışma şekli, stratejisi ve video özeliğine değinilen TechCrunch videosun aşağıdan izleyebilirsiniz:

Fransa merkezli bir girişim olan Prynt, yakın gelecekte Kickstarter’da kampanya başlatarak kampanya sonrası ürünün seri üretimine geçmeyi planlıyor. Şu anda 4 inçlik telefonları destekleyen ürünün fiyatının Kickstarter kampanyasında 99 dolar civarında olacağı belirtilmekte. Daha büyük ekranlı telefon modelleri için de çalışmaların devam ettiği dile getiriliyor.

Websitesini ziyaret et

Kaynak:TechCrunch

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle