Snapp: Siz Sadece Paylaşın, O Dosyalarınızı Ulaştırsın!

Çoğu zaman özellikle de yüksek boyutlu dosyaların paylaşılması için farklı yöntemler kullanıyoruz ve son dönemlerde de özellikle bulut depolama servisleri bu konuda bize yardımcı oluyor. Snapp de dosya paylaşımında yaşanan zaman kaybını size geri kazandırmak amacında.

Snapp, dosya paylaşırken bulut depolama servislerinde ve e-posta platformlarında yaşanan sıkıntıları çözebilmek üzere yola çıkıyor. Snapp  ile paylaşım linki gönderme, eposta ile dosya gönderme, chat’ten paylaşım gibi şeylere ihtiyacınız yok. Sadece dosyanızı Snapp size yeter.

Snapp ile dosya paylaşımına başlamanız için öncelikle Snapp‘in web sitesi üzerinden kullanıcı tanımı yapmanız gerekiyor. Kayıt işlemi yapıldıktan sonra Snapp, Windows veya Mac işletim sistemi kullanan cihazınıza yüklenmek üzere bir exe dosyasını indiriyor ve paylaşım yapmanız için bu uygulamayı kurmanız gerekiyor. Kurulum tamamlandıktan sonra giriş yapıp dosya paylaşımına başlayabiliyorsunuz.

[Tweet “#Snapp: Siz paylaşın, O dosyalarınızı ulaştırsın! @getsnapp #bulut #cloud #dosya #paylaş”]

Snapp ile dosya paylaşımı yapacağınız kişinin de uygulamayı kullanıyor olması gerekiyor. Eğer henüz Snapp‘ı kullanmayan bir kullanıcı ile paylaşım yapıyorsanız (e-posta adresiyle) ilgili kişiye bir mail bildirimi Snapp üzerinden gönderiliyor ve kayıt olması bekleniyor. Snapp‘ı kullanabilmek için kayıt olmak zorunlu ama yapılan son güncellemeler ile sizinle yapılan paylaşımları bilgisayarınızda uygulamanın kurulu olmasına gerek kalmadan web sitesi üzerinden de indirebiliyorsunuz.

snapp_ekran

Snapp‘de yapılan paylaşım yapmanız için ilgili kişilerin o an çevrim için olmasına gerek yok; bu özelliği ile de anlık iletişim ürünlerinden kendini farklılaştırıyor. Gönderilen dosyalar Snapp‘ın server’ında karşı taraf yükleyene kadar bekliyor ve karşı taraf kabul yada red ettikten sonra siliniyor.

Şuan Beta’da olup 3 İtalyan girişimci tarafından hayata geçirilen Snapp, güvenlik için dosyaları AES-256 algoritmasıyla şifreleyerek Amazon S3 üzerinde saklıyor. Beta sürecinde en yüksek paylaşım yapılabilinecek dosya boyutu, dosya başına 50 mb ve günlük 5 dosya ile sınırlandırılmış. Sonraki dönemlerde farklı ödeme planlarıyla bu limitlerin artırılacağından bahsediliyor.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle