Super: Düşüncelerinizi Eğlenerek Paylaşmaya Var Mısınız?

Twitter kurucularından Biz Stone’un eğlenceli yeni projesi olan Super; düşüncelerinizi, fikirlerinizi ya da önerilerinizi arkadaşlarınızla ya da tüm kominite ile paylaşmanızı sağlayan bir mobil sosyal ağ.

Super’de BuzFeed ve benzerleri ile bu sıralar hayatımızda bir hayli popüler olan kalıplar kullanılıyor(“The Best”, “The Worst”, “I Wish” vb.). Bu kalıplardan birini seçerek; farklı şekillerde, farklı ifadelerle metin ve görseli birleştirerek fikirlerinizi/düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz.

Super Postlar

Super’i kullanmak eğlenceli olduğu kadar basit de. Öncelikle sisteme email adresiniz ile kayıt oluyorsunuz ve sonradan da değiştirebileceğiniz bir kullanıcı adı belirliyorsunuz ve adınızı da girerek kayıt işlemini tamamlıyorsunuz.

Super Kayıt

Sonrasında dilerseniz telefonunuzdaki kontaklarınızdan, Facebook ya da Twitter hesaplarınızdan arkadaşlarınızı veya manuel arama ile istediğiniz kullanıcıyı bulabilir ve onları takibe alabilirsiniz.

Paylaşım yapmak istediğinizde öncelikle başlangıç metnini seçiyorsunuz. (The best,the worst, ilove vb…) ve “sign it” imza alanına dilediğiniz metni yazıyorsunuz. Sonraki adımda Super  yazdıklarınızı tarayarak, size yazdığınız texte göre iletinize uygun arka plan görselleri öneriyor. Bu önerilerden seçim yapabileceğiniz gibi, search alanından istediğiniz anahtar kelimeye göre farklı olarak önerilen alternatif görseller de bulabilir, kameranızla yeni bir fotoğraf çekebilir veya galerinizdeki mevcut resimlerinizden birini seçebilirsiniz. Kamera ile çekim yapacaksanız, Super size birbirinden eğlenceli gözlük önerileri sunuyor.

Görsel seçiminden sonra ilgili görsele Super‘in sunduğu filtrelerle ufak dokunuşlar yapmanız da mümkün. Sonrasında paylaşımınıza lokasyon ve link ekleyebilir; paylaşımınızı anonim olarak yapmak için “Anonymish” seçeneğini seçebilirsiniz.

Super Post Girişi

Super’de paylaşımları tüm paylaşımlar, yakındaki paylaşımlar, arkadaşların paylaşımları şeklinde ayrı ayrı kategorilerde listelemeniz mümkün.  Paylaşımları gördüğümüz liste alanında direkt paylaşımın hangi kullanıcıya ait olduğu  yaptığı görülmemekte. Paylaşım görselini sağa doğru kaydırdığınızda paylaşan kullanıcı bilgilerini görebiliyorsunuz. Tabii anonim bir paylaşımsa anonim ifadesini görebilirsiniz.

Super Post

Her sosyal ağın olmazsa olmazı özellikler olan beğeni ve yanıt yazma Super‘de de mevcut. Sadece Super‘de yanıt diğerlerinden biraz farklı olarak ayrı bir post gibi yapılmakta.

[Tweet “#Super: Fikirlerini, düşüncelerini ya da önerilerini eğlenerek paylaşmaya var mısın? #SuperMe @SuperMe”]

Super, iOS ve Andorid uygulamaları ile beta olarak yayında. Ancak iOS cihazlarda App Store Türkiye marketinden indirilemediği için ülke değiştirerek indirmeniz gerekiyor.

Super iOS uygulamasını indirmek için tık tık.
Super Andorid uygulamasını indirmek için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle