Yourbot: Kuşaklar Arası Zaman Üstü İletişim

Yourbot, hatıralarınızı ileriye taşıyan bir dijital zaman makinesi.

Yourbot, Princeton Üniversitesi’nde uzun araştırmalar sonucu hayata geçirildi; hatıralarınızı özel bir şekilde saklıyor ve gelecek nesillere aktarıyor.

Öncelikle mobil uygulama üzerinden 3 boyutlu yüz taraması yapıyorsunuz ve sistem 3 boyutlu versiyonunuzu hafızasına kaydediyor.

Sistemde Princeton Üniversitesi akademisyenlerince hazırlanan sorular mevcut ve bu sorulara webden veya mobilden; yazılı, sözlü veya video formatında cevap verebiliyorsunuz.

Yourbot’ta sizi gelecekteki nesillerinize ulaştıran teknoloji, küçük ekranlı bir donanım ve bulut tabanlı bir yazılım içeriyor. Bu küçük ekranlı donanım ile 3 boyutlu taranmış görüntünüz canlı bir sunumla geleceğe aktarılmış oluyor.

Şu anda 3d avatar, yarın holografik arakadaş, 100 yıl sonrayı ise zaman gösterecek…

Yourbot’un çalışır halinin demosu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Newyork merkezli Yourbot’un kurucuları arasında Botego‘nun kurucusu Ekim Nazım Kaya yer alıyor.

Botego’nun ses-metin çeviri altyapısı kullanılarak sesle kaydedilmesini sağlayan Yourbot, gelecekteki kişi ile bir nevi diyalog kurmanızı sağlıyor.

Yourbot şu anda Kickstarter’da destek arıyor. Siz de incelmek, Yourbot’a sahip olmak veya desteklemek isterseniz tık tık. Yourbot Kicksatarter’da 29 gün içinde 100 bin dolar destek toplamayı hedefliyor.

[Tweet ” Yourbot: 200 sonraki neslinize bile kendinizi bizzat tanıtmaya ne dersiniz? #yourbot #zamanmakinesi”]

Websitesini ziyaret et

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle