315Studio: Konum Tabanlı Oyunlaştırılmış Mobil Pazarlama Çözümü

315Studio.biz, iBeacon teknoloji kullanılarak mobil oyunlar üzerinden kullanıcılara/oyunculara konum tabanlı gerçek ödüllü oyunlaştırılmış görevler verilebilen bir mobil pazarlama platformu.

315  Studio, alışıla gelmiş standart pazarlama mecralarının tamamen dışında, oyunlaştırılmış bir tecrübe ile hedef kitleye ulaşılan ve teknolojinin top noktasında olan bir sistem sunuyor. 315 Studio, oyunlaştırılmış olarak sunulan lokasyon bazlı mobil pazarlamanın sıradaki büyük yenilik olduğunu düşünüyor ve  “Dijital reklam veren bir marka, reklamı gören potansiyel müşterisini kapısından girmeye nasıl ikna eder?” sorusuna çözüm getiriyor.

315 Studio kurucularından Yener Duran, mobilin satış üzerindeki etkisinin sadece mobilden gerçekleşen satışlar olmadığını, mobilin farklı alanlarda da doğru kullanımıyla fiziksel mağaza satışlarını pozitif yönde artırıcı büyük bir etkiye sahip olduğunu belirtmekte. Bu vizyonla geliştirilen 315 Studio’da kullanıcı belirli adımlarla önce yakın lokasyona, sonra mağazaya ardından da reyona çekiliyor. Burada da çeşitli ödüllendirme sistemleri ile müşterinin marka sadakati oluşturuluyor ya da güçlendiriliyor; ayrıca birçok noktada da satışa dönüşüm söz konusu oluyor. Sistem lokasyon bazlı müşteri verisi ile sunulan çeşitli analizlerle de markanın hedef kitlesine dokunabilmesini sağlanıyor.

Sistem sadece kapalı alanlarda değil, açık alanlara da uyarlanabiliyor.

[Tweet “315Studio: Dijital reklam veren bir marka, reklamı gören potansiyel müşterisini kapısından girmeye nasıl ikna eder? “]

İlk olarak Ethoum 2014 girişimleri arasında yer alarak dikkatleri çeken bu girişim, Startupbootcamp İstanbul‘un desteklediği 9 girişim arasında gösterildi. Kuruculardan Yener Duran’ın Startup bootcamp sunumunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Websitesini ziyaret et

Kaynak: Etohum, StartupbootcampWebrazzi, 315studio

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle