Benimhavam: Tarımcıların Dijital Sağ Kolu

Tarımcılık insan hayatının vazgeçilmez alanlarından. Teknolojinin gelişmesi ve tarımcılığa dair birçok verinin birikimiyle tarımcılığın da dijital boyutları gün be gün farklı alanlarda ortaya çıkıyor.

Benimhavam, tarım aktiviteleri için tasarlanmış; belirli lokasyonlara göre sunduğu tahminler ile yoğun tarım aktivelerinde tarımcıların dijital yardımcısı olmaya aday bir platform. Benimhavam ile  tarlanız ve bahçeniz için 7/24 hava tahmini alabilirsiniz.

Benimhavam ile tarla ve bahçe lokasyonunuzdaki tarımsal hava tahminlerine erişebildiğiniz gibi, gübreleme önerileri,ilaçlama zamanlaması gibi önemli konularda da fikir sahibi oluyorsunuz. Benimhavam; bölgesel iklim özellikleri, gübreleme, ilaçlama, sulama ihtiyaçları, bölgenin toprak yapısı ve verimlilik analizi gibi tarımcılığın önemli konularında webden bilgi veriyor.

[Tweet ” #Benimhavam: Tarımcıların dijital sağ kolu #tarım #ziraat @benimhavam”]

Benimhavam üzerinden kendi tarlanızı girebilir, tarlanızdaki genel hava durumu, tarımsal hava durumu, rüzgar Riski, Yağış riski, don riski, ilaçlama, su kaybı, gübre, otlama gibi farklı araçlardan ilgili bölgeye dair bilgi edinebilirsiniz.


Benimhavam’a tarlalarınızı eklemek çok kolay. Şu anda beta döneminde ve ücretsiz olarak kullanılan Benimhavam‘a bir kullanıcı hesabı oluşturarak katılabilir, tarlanızın konum bilgilerini girip taralınızı ekleyebilirsiniz. Tarlanızın konumun yanı sıra yetiştirilen ya da yetiştirilecek ürün grubu ve ürün çeşidini de sisteme eklemeniz gerekiyor. Benimhavam’da dilerseniz tarla sınırlarınızı çizmeniz de mümkün.

Benimhavam - Tarla ekle

Tarlalarınızı sisteme ekledikten sonra tarlanıza dair yağış, rüzgar, sıcaklık, güneş, nem gibi birçok alanda 7 günlük tahminleri içeren detaylı raporalara erişebiliyorsunuz.

Benimhavam Dashboard

Ankara merkezli girişimi hayata geçiren girişimci ise Kerem Erikçi. 

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle