Bionluk: Yeteneklerini kazanca dönüştürür!

Yeni bir ürün çıkarttınız ve tanıtım videosu çekmek istiyorsunuz ama ajanslara verebilecek kadar bir bütçeniz yok. Ya da yetenekli bir karikatürist tarafından eşinizle birlikte olan resminizi çizdirip ona ölümsüz ve eğlenceli bir hediye vermek istiyorsunuz ama nereden bulacaksınız şimdi kaliteli ve uygun iş yapacak birini.

Bionluk‘ta aklınıza gelebilecek her konuda işinizi zamanında, uygun fiyata ve çok kolayca yaptırabilirsiniz.

Bionluk; fikirlerin, yeteneklerin, ve tecrübelerin doğrudan işe dönüştüğü ve alıcıyla buluştuğu bir platform. Temel olarak Bionluk’un asıl amacı evinde, ofisinde, cafesinde yeteneğine bağlı olarak iş üreten kişilerin işlerini Bionluk.com üzerinden mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak.

Mikroiş portali olan Bionluk’da alış ya da satış yapabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işleminizi başarıyla tamamladıktan sonra eğer satıcı iseniz 10 TL’den başlayan fiyatlarla “Ben, …” ile başlayan ilanlar verebiliyorsunuz. Sistem üzerinde bu ilanlara iş adı veriliyor.

Yeni bir iş oluştururken, öncelikle yeteneğiniz için Bionluk üzerinde bulunan 10 kadar kategoriden birini seçiyorsunuz, sonrasında iş detaylarını eğer varsa yaptığınız referans işleri, videoları, resimleri, bu işe ek olarak yapabileceğiniz ekstralarınızı ve işi tamamlama sürenizi sisteme girdikten sonra işinizi oluşturuyorsunuz.

bionluk_ilan_detayi

Eğer yetenekli kişilere bir iş yaptırmak istiyorsanız, yapacağınız işi tanımlayan birkaç kelime ile arama yaparak veya ilgili kategori altından ilanlara ulaşabilirsiniz. İlan detayında ilan sahibinin verdiği bilgilerin yanından siparişinizi vermenden önce daha iyi karar vermenize yardımcı olmak için Bionluk üzerinden yapılan işlerde ilan sahibinin aldığı olumlu yorumları ve oyları, satıcının siparişinize yada sorularınıza ortalama yanıt verme süresini de görebiliyorsunuz. Ayrıca işinizin teslim tarihini öngörebilmeniz için ilan sahibinin üzerinde bulunan aktif sipariş miktarı da görebiliyorsunuz.
[Tweet “#Bionluk : Yeteneklerini kazanca dönüştürür! @bionluk #pazaryeri #yetenek #iş “]
Klasik pazaryeri modellerinden alışkın olduğumuz gibi Bionluk’ta bir sipariş oluştuktan sonra belirlenen ücret havuz hesabına aktarılıyor ve iş tamamlanana ve alıcı tarafından onaylanana kadar satıcının hesabına aktarılmıyor. Böylelikle olası bir anlaşmazlıkta alıcının mağdur olmaması sağlanıyor. Onaylanan siparişlerde ise satıcının hesabına %20’lık Bionluk komisyonu kesilerek aktarım gerçekleştiriliyor.
İstanbul merkezli bir girişim olan Bionluk, Nisan 2014 yılında Utku Subakan ve Onur Şahin tarafından hayata geçirilmiş.
Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle