FashionTalks: Mobil Sosyal Moda Ağı

Moda ve teknolojinin birleşmesiyle moda daha da çok hayatımıza girdi ve de farklı açılardan girmeye de devam ediyor.

Sadece modanın içinde olduğu bir uygulama olan FashionTalks, moda üzerine fotoğrafların paylaşıldığı bir sosyal platform. Bir nevi modanın Instagram’ı…

FashionTalks ile ne giydiğinizi paylaşabilir, son stillerden ilham alabilir, son moda trendlerini takip edebilir ya da beğendiğiniz parçaların markalarını öğrenebilir, paylaşımlara yorumda bulunabilirsiniz.

[Tweet “#FashionTalks: Modanın Instagram’ı… #moda #mobil #instagram”]

FashionTalks uygulamasını akıllı telefonunuza yükledikten sonra Facebook ya da email ile üye olarak sisteme giriş yapıyorsunuz ve modanın sosyal dünyası size kapılarını açıyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra herkes paylaşımları görüp beğenebiliyor; ancak siz de paylaşım yapmak isterseniz sistemden bir  defaya mahsus bir onay kodu talep etmeniz gerekiyor.

FashionTalks‘ta paylaşım yaparken bir fotoğraf çekiyor ya da galerinizden bir fotoğraf seçiyorsunuz, bu fotoğrafa dair bir başlık giriyorsunuz ve son adımda fotoğrafta yer alan ürünlerin markalarını etiketliyorsunuz.

FashionTalks
FashionTalks‘ta diğer sosyal ağlarda olduğu gibi kullanıcı porfillerinden ve profil takiplerinden kurulu bir sistem söz konusu.  Her bir kullanıcının bir profili var ve dilediğiniz kullanıcıyı takibe alabiliyorsunuz.

Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın ya da popüler trendsetter’ların nereden giyindiğini görmek için, yapılan paylaşımlarda yer alan ürünlerin üzerindeki elmas ikonuna tıklamanız yeterli. Ürünün markasını buradan öğrenebiliyorsunuz. Burada her bir tık “glam” oluyor ve ilgili paylaşımın toplam glam sayısını artırıyor. Bu da ilgili paylaşımı popülerler arasına sokuyor. Yani FashionTalks’ta beğeni yerini “glam”e bırakmış durumda. Bir paylaşımın içindeki ürünlerin markasına baktığınız takdirde fotoğrafı beğenmiş yani “glam”lemiş oluyorsunuz.

FashionTalks
Uygulamada takip ettiğiniz kullanıcı paylaşımlarının listelediğiniz Followed Looks ve popüler paylaşımların listelendiği Popular Looks’un yanı sıra bir de “Galleries” bölümü var. Burada ayakkabı, çanta, sokak stili vb. gibi farklı kategorilerde editörler tarafından seçilmiş paylaşımları bulabiliyorsunuz.

Fashiontalks

FashionTalks’ta bir ürünün markasını öğrenmenin yanı sıra, markaya tıklanarak ilgili markayı içeren diğer paylaşımlar da listelenebiliyor. İlerleyen dönemlerde uygulamanın hedefinde üründen tek tıkla ilgili ürünün satın alma sayfasına yönlendirme de olduğu belirtilmekte.

İstanbul merkezli globale açılma hedefli bir girişim olan FashionTalks’un girişimcisi Etel Baler.

FashionTalks iPhone uygulamasını indirmek için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle