Festival.SineKritik.net Sayesinde Festivalde Film Seçmek İçin Zorlanma!

İstanbul Film Festivali geldi çattı ve sinema severleri hangi filme gitsem, hangi seansı seçsem telaşı sardı. Sinekritik bu aşamada işinizi kolaylaştırmak için imdadımıza yetişiyor.

Sinekritik’te dilerseniz film ismine göre arama yapabilir, dilerseniz kategori bazında filmleri inceleyebilirsiniz. Sinekritik’te ilginizi çeken filmlerin IMDB puanını görebiliyor ve filmin IMDB sayfasına gidebiliyorsunuz.

Sinekritik-film

Sinekritik’te filmlerinizi seçmek ve de takviminize işlemek için öncelikle sisteme üye olup giriş yapmanız gerekiyor. Kısa bir kayıt formundan sonra hesabınız oluşuyor ve Sinekritik’te izlemek istediğiniz filmleri seçiyorsunuz sonrasında “Listeme ekle” diyerek izleme listenize ekliyorsunuz. Film listeniz oluştuğunda “Takvim” sayfasına giderek uygun seansları seçiyorsunuz ve seçtiğiniz filmler ve seanslar için takviminiz oluşuyor.
Sinekritik, film biletlerini satın alma adımları açısından da kullanıcılarına büyük kolaylık sunuyor. Film biletleri Biletix’te satışa sunulduğunda “Takvim” sayfasından filmlere tıklayarak direkt filmin satış sayfasına yönleniyorsunuz ve satın alma sürecinizi Biletix üzerinden tamamlıyorsunuz.

Sinekritik-takvim

Şu anda İKSV’deki filmleri sunan Sinekritik’te Film Ekimi, !f İstanbul gibi diğer tüm  festivaller de ilerleyen dönemlerde yer alacak.

İstanbul merkezli bir girişim olan Festival.SineKritik.net, Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Gökhan Yalçın, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu Anıl Yügen ve de sinemayla yakından ilgilenen sağlam bir ekip tarafından hayata geçirildi.

[Tweet “#Sinekritik: Festivalde film seçmek artık sorun değil…#film #festival”]
Sinekritik girişimcilerinden Gökhan Yalçın,  çok yakın bir zamanda Sinekritik.net altında bir sinema blogunun da hayata geçeceğini bildirdi.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle