Flows: İnternet Olmadan Gerçek Zamanlı Anonim Mesajlaşma

İnternet hayatımızda o kadar yer etti ki, bağlantımız olmadan neredeyse yaşayamaz hale geldik. Ama şimdi internet bağlantınız olmadan da yakınınızda bulunan kişilerle mesajlaşmak mümkün.

Flows; internet bağlantısına ihtiyacınız olmadan civarınızda bulunan kişilerle anonim olarak mesajlaşmanıza olanak sağlıyor ve bunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Flows, Apple’ın IOS 7 ile hayatımıza giren “Multipeer Connectivity” özelliği üzerine kurgulanmış bir anlık mesajlaşma uygulaması.

Flows, mesajlaşma altyapısında P2P ve Örgüsel Ağ (Mesh Networking) teknolojilerini kullanıyor. Bluetooth ve Wifi üzerinden kullanıcıların gönderdikleri mesajlar ağda bulunan diğer kullanıcıya gönderiliyor ve bu sayede herhangi bir bekleme süresi olmadan anlık olarak mesajlar iletilebiliyor. Flows mesajlaşma uygulamasında son zamanların gittikçe yükselen kavramlarından kimliğin gizli tutulmasını da özellikle öne sürüyor.

[Tweet “#Flows ile internet bağlantınız olmadan özgürce mesajlaşın #chat #mobil #mesajlasma”]

Flows üzerinde bir zamanların fenomeni IRC mantığıyla toplu mesajlaşma yapabilmek de mümkün bunun için #(hashtag) benzeri şekilde birer oda oluşturup ya da hali hazırdaki odalara dahil olup birden fazla kişiyle eş zamanlı konuşma yapabiliyorsunuz.

Flows Oda

Flows’u şu anda sadece IOS destekli cihazlardan kullanabiliyorsunuz.

Flows uygulamasını iPhone veya iPad’iniz üzerinden yükleyip civarınızdaki kişilerle hemen mesajlaşmak için tık tık. Tabii kullanmadan önce Bluetooth ve Wifi’nizin açık olduğundan emin olunuz.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle