GameLooper: 2 Boyutlu Mobil Oyun Geliştirme Platformu

Yazılım geliştirmenin önemi tüm dünyada gün geçtikçe önem kazanıyor ve geliştiriciliği daha erken yaşlara indirebilme üzerine birçok çalışma yürütülüyor. GameLooper da bu yönde hayata geçmiş bir girişim.

GameLooper, sürükle bırak ile 2 boyutlu mobil oyun geliştirme aracı. GameLooper ile kendi benzersiz oyununuzu herhangi bir kodlama yapmaksızın geliştirmeniz ve uygulama marketlerine yüklemeniz mümkün.

GameLooper‘da geliştirme ücretsiz olarak yapılabilirken, uygulama marketlerine yüklemek isterseniz yıllık 99 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Bireysel kullanımın yanı sıra okullara yönelik de bir lisans modeli sunan GameLooper, bilgisayar başına 199 dolar gibi bir ücretle okulların programı müfredatlarına eklemelerine olanak sağlıyor. GameLooper, öğrencilere algoritma kurma becerisini en eğlenceli yoldan yani oyun geliştirerek kazandırmayı amaçlayan bir sistem. GameLooper’ın bir müfredatı var ve dönem öğrenciler basitten karmaşığa oyunları yönergeler ve video eğitimler yardımıyla geliştiriyorlar.

Şu anda beta sürecinde olan GameLooper‘ı çok yakında bilgisayarınıza yükleyerek kendi oyununuzu yaratabilirsiniz. GameLooper demosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[Tweet “#GameLooper: Mobil oyun geliştirmek için sadece sürükle ve bırak #mobiloyun @game_looper”]

Ankara merkezli bir girişim olan GameLooper, Umut Demirel ve Kutay Yalçınkaya tarafından ODTÜ’de hayata geçirildi. Pilott 2 girişimleri arasında yer alan GameLooper, Etohum 2015 girişimleri arasında da gösterildi.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle