Greenoscope : Daha çevreci binaların yeni pazaryeri

Küresel iklim değişiklikleri başta inşaat olmak üzere birçok sektörün planlarında köklü değişiklikler yapmaya zorluyor. Sektörün oyuncularının da bu yenilik ve değişikliklere adaptasyon kısmında yoğun mesai harcamaları kaçınılmaz.

Greenoscope, çevreci bina projeleri için ürün ve hizmetlere erişim sağlayan online B2B pazaryeri. “”Daha verimli binalar için, daha verimli çözümler” sloganıyla kullanıcılarının karşısına çıkan Greenoscope, çevreci binaların karmaşık puanlama sistemleriyle ürün/hizmet seçimindeki zorluğu basitleştirmeyi amaçlıyor.

Greenoscope, sisteminde kullanıcılarına tedarikçi ve alıcı olmak üzere iki farklı rolde bulunmalarına olanak sağlıyor. Proje sahipleri, müteahhitler, mimarlar, danışmanlar ve proje yöneticilerini kapsayan alıcı hesapları; ürün ve hizmetleri sunan tedarikçilerle Greenoscope’ta buluşuyor.

Greenoscope Kullanıcı

Tedarikçiler için üyeliğin ücretli olduğu Greenoscope‘ta bir tedarikçi olarak  kayıt yaparken sistemin sizden istediği bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız önemli, çünkü bu bilgiler alıcı ekranlarında sizin profil sayfanız olarak görüntüleniyor ve firmanızın sistem üzerindeki güvenilirliğini temsil ediyor. Bu güveni sağlayabilmek için Greenoscope üzerinde şirket tanımı, üretim ve yönetim lokasyonları, şirketin yıllık geliri ve fabrika resimleri gibi detay bilgiler yer buluyor. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra çevreci bina ihalelerine teklif verme adımına geçebiliyorsunuz.

Alıcı kısmında ise sistem üzerinden firma kayıt işleminden sonra ihalelerin oluşturulması yapılıyor, ihale oluşturma işlemi tamamlanınca da ilgili ürün sahibi olan tedarikçiler sistem tarafından bilgilendiriliyor ve teklif alımına başlanıyor.

[Tweet “#Greenoscope : Daha çevreci binalar için yeni pazaryeri #verimlibinalar”]
İngilizce, Fransızca ve Türkçe olmak üzere 3 dilde hizmet sunan Greenoscope; Avrasya bölgesinin önde gelen bilişim etkinliklerinden Webit Founders Games 2014’te finale kalan girişimler arasında yer almıştır. Greenoscope üzerinde şimdilik 500’ün üzerinde ürün ve 77 çevreci bina projesi yer alıyor. Sabancı Üniversitesi SuCool ön-kuluçka merkezi tarafından desteklenen Greenoscope’un kurucuları Ali Can Akdeniz ve Halil Erdoğmuş.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle