İçerik Bulutu : Akıllı İçerik Platformu

İçerik Bulutu, , Türkiye’nin farklı yerlerinden kategorilerinde uzman web içerik yazarları ile içerik arayanları buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek bulut tabanlı akıllı içerik platformu.

İçerik Bulutu‘nda blog yazıları, ürün açıklamaları, web site içerikleri, basın bültenleri, SEO makaleleri gibi farklı türde içerikler oluşturulabilir.

İçerik Bulutu‘nda içerik süreci şu şekilde işliyor:

Öncelikle kullanıcı sisteme üye oluyor ve ihtiyacı olan içerikle ilgili bilgileri, kullanılmasını istediği anahtar kelimeler, içerik adedi gibi detaylarla birlikte giriyor. Sistem, girilen kriterlere göre oluşan ücreti belirliyor ve ekrana getiriyor. Kullanıcının ödemeyi yapması ile de talep oluşturulmuş oluyor.

Talep sonrası içerik hazırlanma süreci başlıyor. Talep profesyonel yazarlarca ele alınarak oluşturuluyor. İlgili içerik; İçerik Bulutu‘nun akıllı teknolojisi ile arama motoru uyumluluğu, kelime yoğunluğu gibi süreçlere tabii tutuluyor. Sistemce uygunluğu sağlanan içerik, özgünlük taraması yapılarak uzman editör onayına sunuluyor.

Bu 2 aşamalı onaydan geçen içerik kullanıcı değerlendirmesine giriyor. Kullanıcı bu aşamada yorum yapabilir, değişiklik talep edebilir. Kullanıcının onay vermesi ile de süreç tamamlanıyor.

İçerik Bulutu‘nda yayıncı(talep eden) ve yazar olmak üzere 2 tip üyelik mevcut.

İçerik Bulutu - Yayıncı - Yazar

[Tweet ” #İçerikBulutu: Sizi başarıya götürecek #içerik artık çok yakınızda! #content #içerikkraldir #contentisking “]

İçerik Bulutu‘nda içerik talebinde bulunmak için tık tık. İçerik Bulutu’nda yazar olmak için tık tık.


Websitesini ziyaret et

Kaynak:Webrazzi

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

 • Avatar
  sin
  11 Şubat, 2015 -de 23:46

  Aslında bende iyi bir girişim olarak değerlendirdim. Fakat çok fazla yazarı yarı yolda bıraktıklarını duyunca anladım ki, bu iş olmamış.

 • Avatar
  Ahmet
  19 Temmuz, 2015 -de 17:41

  Merhaba Sin, maalesef süreç içerisinde çok içerik yazarıyla yollarımızı ayırıyoruz/ayırmak zorunda kalıyoruz. Bunun sebebi ilgili yazarların içerik bulutu sistemini anlamamaları, editörlerden ve yayıncı markalardan gelen geri bildirimler ve bizim kalite çıtamızı anlayamamış olmaları. Sadece uzmanlık alanları olan ve bu konuda sürekli içerik üreten kişilerle devam etmeyi tercih ediyoruz. Bu bizim sürdürülebilir kalite çıtamızı korumamızı sağlıyor.

Yorum ekle