İyilik Peşinde : İnternet Üzerinden Bağış Toplama Platformu

İyilik Peşinde, gönüllü insanların çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağış toplamasını sağlayan bir internet platformu.

İyilik Peşinde üzerinden yapabileceklerinizin sınırı yok… İsterseniz bir spor aktivitesi planlayın, isterseniz doğum günü hediyesi yerine bağış talep edin ya da düğününüze çelenk yerine bağış gelmesini sağlayın. Yaratıcılık tamamen size kalmış…

İyilik Peşinde’de bir kampanya oluşturmak için tek yapmanız gereken sisteme üye olmak. Üyeliğin ardından kampanya adı, başlangıç ve bitiş tarihi, kampanya için hedeflediğiniz tutar, kampanya fotoğrafı, kampanyaya dair özet ve ayrıntılı bilgi, kampanyanın türü ve kampanya ile ilişkili etiketleri seçiyorsunuz. Kampanya talebiniz sistem yöneticileri tarafından denetlendikten sonra yayına alınıyor.

İyilik Peşinde

Akabinde bağış kampanya sayfanızı sosyal medya hesabınızda paylaşarak kendi networkünüze duyurusunu sağlayabilirsiniz. Bağışçılar bağış kampanya sayfasında yer alan hesap numaralarına bağış yapıyor ve açıklama alanına kampanyanızın adını yazıyor. Böylelikle kampanyanızın ne kadar bağış topladığı da bilinmiş oluyor.

İyilik Peşinde  - Kampanya

İyilik Peşinde’de yer alan kampanyalar doğrudan ilgili sivil toplum kuruluşlarının hesaplarına yapılıyor; İyilik Peşinde burada tanıtım rolünü üstleniyor; herhangi bir aracılık görevi ya da kar hedefi söz konusu değil. Bağışlardan kesinti yapmamakta ve kar amacı gütmemektedir.

[Tweet ” #İyilikPeşinde: STK’lara internet üzerinden bağış toplama platformu #bağış”]

Siz de hemen şimdi sistemde yer alan sivil toplum kuruluşundan birini seçerek bir kampanya oluşturabilir ya da mevcut kampanyalara bağışınızla destek olabilirsiniz. Hali hazırda sistemde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, UNICEF Türkiye ve Türk Eğitim Vakfı yer almakta. Bir sivil toplum kuruluşu yetkilisi iseniz ve burada yer almak istiyorsanız tık tık. 

Şu anda İyilik Peşinde’de 6 kampanya tamamlanmış. 9 kadar da aktif kampanya yer almakta. Hemen bu kampanyaları incelemek ve bağışta bulunmak için tık tık. 

İyilik Peşinde - Kampanyalar

 

Ankara merkezli bir girişim olan İyilik Peşinde’nin kurucusu  Serdar Taşdelen.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

  • Avatar
    Tugba
    5 Eylül, 2015 -de 10:40

    Ve artık siteye ulaşılamıyor…

Yorum ekle