iyisahne.com : Sanatın ve Sanatçının İlk ve Tek Pazaryeri

Hani o çok özenle düzenlediğiniz partiniz, yıllardır hayal ettiğiniz düğününüz için aylardır aradığınız sahne performansçıları, çocuğunuza düzenleyeceğiniz etkinliğin palyaçosu, mezuniyet partiniz için bir türlü bulamadığınız Dj ve daha bir çok etkinliğinizde görmek istediğiniz ama ulaşamadığınız sahne sanatçıları artık topraktan bağımsız bir adreste bir araya geliyor.

iyisahne, her zaman bulmakta zorluk çektiğiniz ve kimi zaman iletişim yolunu bilmediğiniz için etkinliklerinize dahil edemediğiniz performans sanatçılarını bir çatı altında, sanatın ve sanatçının ilk ve tek pazaryeri olarak topluyor.

iyisahne.com sanat ve performans sanatçılarının profilleriyle birlikte listelendiği, sanatçıların son kullanıcı tarafından kolaylıkla keşfedilmeyi bekledikleri ve son kullanıcıların internet üzerinden bu sanatçıların performanslarını birim saatinde kiralayabildikleri topluluk temelli bir platform.
iyisahne sayesinde sanatçı ile etkinlik sahibi aralarında bir aracı olmaksızın tek noktada bir araya geliyor. Bir sanat ya da performans profesyoneli olarak iyisahne.com’da yer almak diyorsanız aslında yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Çünkü iyisahne‘de yer almak için, iyisahne‘li bir sanatçının sizi sisteme önermesi gerekiyor. Sistem öneri usulü çalışıyor ve her iyisahne’linin sınırlı sayıda öneri hakkı mevcut. Yani üyelik ve standart davetiye usulünden farklı bir yapı söz konusu. Bu da şu anda 100’ün üzerinde iyisahne’li olan ve listelenen profesyonellerin belirli bir kaliteye sahip olmasına zemin hazırlamakta.
Eğer bir etkinlik düzenleyecekseniz ve sanat profesyonelleri arıyorsanız iyisahne.com’da sanatçılara göz atabilir, müşteri yorumlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca geleneksel pazaryerlerinden alışkın olduğumuz müşteri memnuniyetini esas alan puanlama sistemi sayesinde daha önce son kullanıcıların deneyimledikleri performansları olumlu veya olumsuz olarak filtreleyebilir ve tercihinizi bu doğrultuda gerçekleştirebilirsiniz.
iyisahne’de sanat profesyonellerinden teklif almak için tek yapmanız gereken üye girişi yapmak ve akabinde arama kutucuğuna hayalinizdeki etkinlik için aradığınız şeyi yazmak. Arama sonucunda aradığınız kategorideki profesyoneller karşınıza listeleniyor. Listeden bir sanatçı profiline girdiğinizde ilgili profil sahibinin etkinlik başına belirlediği minimum ve maksimum ücreti görebiliyorsunuz. Böylelikle en baştan bütçenize uygun profesyonelleri filtreleyerek sonradan sizi şaşırtan fiyatlarla karşılaşmamış oluyorsunuz.

iyisahne_profil_detay

Etkinliğiniz için kiralayacağınız sanat profesyoneli için aklınızda herhangi bir soru işareti kalmamasına özen gösteren iyisahne; sanat profesyonellerinin profil sayfasında videolar, ses kayıtları, özgeçmiş gibi sanatçı hakkında size gerçekten fikir verecek çok geniş bilgiye sahip olabileceğiniz bir alan ile karşınıza çıkıyor. Ayrıca sanatçının bugüne kadar kaç adet teklif verdiğini, aldığı puanları ve yorumları da görebiliyorsunuz.

[Tweet “#iyisahne : Sanatın ve sanatçının ilk ve tek pazaryeri! @iyisahne”]

iyisahne’de teklif talep etmek için sanat profesyoneline etkinliğiniz hakkında bilgi verdiğiniz bir formu doldurmanız gerekiyor. Ortalama 90 sn’de doldurulabilen bu form ile teklif talebinde bulunabiliyorsunuz. Teklif alırken dilerseniz benzer sanatçılardan da ücretsiz teklif alma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Sanatçı teklif talebinizi alıp size teklifini sunduktan sonra ödeme süreci başlıyor. Teklif verildikten sonra 72 saat içinde ödeme yapabilirsiniz, bu süre içerisinde ilgili zaman dilimi sizin için rezerve oluyor. Ödeme güvenli bir yapıda gerçekleşiyor ve havuz hesapta bekletiliyor. Etkinlik gerçekleştikten sonra sanatçının hesabına aktarılıyor. Bu da sistem üzerinden sürecin güvenilirliğini garanti ediyor.
iyisahne.com gelir modeli olarak alışıla gelmiş pazaryeri modelini esas almakta. iyisahne.com her bir işlemden bir hizmet komisyonu ile gelir elde etmekte.

iyisahne_ekip
9 kişilik bir ortaklık yapısıyla hayat geçen iyisahne.com İstanbul merkezli bir girişim. iyisahne‘nin kurucu kadrosu ise bir hayli geniş. Akademi tarafında Nilgün Yüksel-İstanbul Üni. Devlet Konservatuarı/Sanatçı, Rüstem Mustafa-Borusan Filarmoni Orkestrası/Sanatçı, Cihan Zabunoğlu-Devlet Opera ve Balesi/Sanatçı, Fırat Yüzüak-Milli Eğitim Bakanlığı/Sanatçı yer alıyor. Ekipte ise ODTÜ’lü mühendislerden oluşan sağlam bir kadro söz konusu: Uğur Baltacı Chief Technical Officer, Deniz Tav Mobile Developer / IT Danışmanı, Çağdaş Akar Backend Developer / IT Danışmanı, M.Cem Yanık Co-Founder & Chief Operations Officer, Sinan Zabunoğlu Co-Founder & Chief Executive Officer olarak görev almakta. Sinem Türkkan da iyisahne.com’un ilk çalışanı olarak ‘Topluluk İlişkileri Yöneticiliği’ni üstlenmiş durumda.

Web sitesini ziyaret et

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle