Mypat: Gerçek Zamanlı Ödeme Analitiği ile Karlılığınızı Artırın

E-ticarette en büyük çaba elbetteki sitenize gelen ziyareti satışa dönüştürme. Yapılan PR çalışmaları, yenilikçi özellikler veya son teknolojik yatırımlar siz ziyareti satışa çevirmediğiniz sürece önemsiz kalıyor. Peki, tam da satış yapacakken ödeme sistemlerinizden dolayı yaşanan problemlerden yüzünden müşterinizi kaçırdığınızı fark etseniz?

Mypat, tam da satışa dönecekken müşterinizi kaçırmamanız için, kullandığınız ödeme sistemlerinin analitiği konusunda sizin yanınızda.

Ödeme Sistemleri kimi zaman e-ticaret firmaları için çalıştığı sürece dokunulmaması gerektiği düşünülen birer kapalı kutu. Ancak Mypat‘e göre ödeme sistemleri %60-%70 performansla çalışıyor ve şeffaf değil. E-ticaret firmaları için bu farkındalığı oluşturmak isteyen Mypat, sepet dönüşüm oranının, cironun ve gelirin artmasına, kaçışların düşmesine yönelik bir ürün. Ayrıca Mypat, ödeme alan internet platformları için de performans artırıcı bir oluşum.

Mypat

Mypat, ödeme sayfası ile ödemenin tamamlanması arasında kendisini konumlandırıyor. Mypat, “öde” butonuna basıldıktan sonra alınan hataları kullanıcılarınıza eksiksiz olarak göstermenizi sağlayabiliyor.

Örneğin kredi kartı limitinin yetersiz olduğu için kullanıcınıza başarısız ödeme mesajı göstermeniz hem sizin sisteminiz için hem de kullanıcı için açıklayıcı değil. Mypat bu bilgileri yakalayıp kullanıcılarınıza doğru ve yönlendirici mesajlar vermenizi sağlayabiliyor.
Başka bir örnek ile bakmak gerekişe, banka sistemlerinizden dolayı yaşanan bir problemi çok geç olmadan fark etmeniz sisteminizin güvenirliği açısından altın değerinde. Mypat‘ın anlık ödeme sistemi izleme özelliğiyle bu problemi de kolayca çözebiliyorsunuz.

[Tweet “#Mypat: Gerçek zamanlı ödeme analitiği ile karlılığınızı artırın#eticaret #ödeme @mypatco”]

Aylık ücretlendirme ile hizmet sunan Mypat, aylık 1.999 adet isteği içeren küçük işletmeler için ücretsiz. Aylık 1.999 adet isteği geçen işletmeler için de ilk ay ücretsiz olmak üzere aylık 59 dolardan başlayan kademeli bir fiyatlandırma söz konusu. Mypat’ten demo talep ederek fiyat listesini incelemek isterseniz tık tık. 

Mypat fiyatlandırma

Mypat‘ı kullanabilmek için öncelikle sisteme kayıt olmanız gerekiyor. Bunun için yukarıda bahsettiğimiz 5 farklı paketten  size en uygun olanı seçip kayıt işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Kayıt aşamasını tamamladıktan sonra kendi sisteminizle Mypat entegrasyonunu sağlamalısınız.

Bankaya, alternatif ödeme sistemine ya da servis sağlayıcınıza ödeme bilgilerini geçerken paralelde hassas olmayan bilgileri ve dönen cevabı Mypat’e gönderiyorsunuz. Bu sayede Mypat her bir ödeme isteğinin demografik kırılımı, başarı ve hata oranı, hata dağılımları  gibi detaylı analitik kırılımını size sunuyor. Bunun yanında SMART olarak isimlendirdikleri bir modül ile de proaktif olarak sistemin resmini çekip sepet dönüşüm oranınızı artırmak için size faydalı aksiyonlar almanızda yol gösteriyor.

İstanbul merkezli bir girişim olan MypatHakan Erdoğan tarafından hayata geçirildi ve  kısa sürede iyzico bünyesine katıldı.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle