Poltio ile Aklında Soru İşareti Kalmasın!

Her hafta düzenli olarak izlediğiniz dizi hangisi? Yemeklerde sarımsak sever misiniz? Bu ve bunun gibi daha onlarca soru her gün kafamızda ve bizimle aynı cevabı veren kaç kişi var merak ediyoruz. Poltio bu noktada sosyal bir anket platformu olarak aklınızdaki tüm soruların cevabını alabilmeniz için yanınızda.

Poltio, istediğiniz konuda ve yapıda sorular oluşturup kullanıcılar ile paylaşabildiğiniz ya da başkaları tarafından paylaşılan sorulara yanıtlar verebildiğiniz bir “sosyal anket” platformu.

Poltio üzerinden anket oluşturmak gerecekten çok kolay. Tabi öncelikle sisteme kayıt olmanız gerek. Poltio’da bir anket için birden fazla soru sormanıza izin verilmiyor, bu sayede de klasik ve zaman alan anketler Poltio’da yer alamıyor. Günlük en fazla 10 adet soru girişine izin veren Poltio’da aklınızdaki soruyu belirledikten sonra sorunuza paydaşlarınızın cevap şıklarını nasıl göreceğini seçmeniz ve şıkları oluşturmanız gerekiyor. Bunun için Poltio Evet / Hayır Cevap, Çoktan Seçmeli, Resimli Cevap ve Puanlamalı Cevap olmak üzere 4 farklı cevap şıkkı oluşturmanıza olanak sağlıyor. Her soru için soru ana sayfasında gösterilmek üzere sorunuzu yayınlamadan önce resim de ekleyebilirsiniz.

Bir anket katılımcısı olarak Poltio’da Politika, Spor, Gezi & Yemek, Geyik, TV, Film gibi birçok kategoride soruları filtreleyip, görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun yanında yeni olarak açılmış ve popüler olan sorulara da Poltio’nun üst menüsündeki yönlendirme linklerini kullanarak hızlıca incelemeniz mümkün. Soruları cevaplamak da çok basit, altında bulunan cevaplardan sizin için uygun olanına tıklamanız yeterli.

Poltio’da bir kullanıcının sorularını çok beğendiyseniz o kullanıcının yeni soracağı soruları kaçırmamak için takip edebiliyor, böylelikle ana sayfanızda takip ettiğiniz kişilerin anketlerini görüntüleyebiliyorsunuz. Bir soruyu beğenmediniz ya da uygunsuz bir içerik olduğunu düşünüyorsanız sorunun altındaki ‘Bu ne ya?’ isimli butonu tıklayarak şikayette bulunabiliyorsunuz.

[Tweet “#Poltio ile akıllı sorular bilge cevaplar @poltio #anket #soru #cevap”]

Ahmet Tosun tarafından hayata geçirilen Poltio İstanbul merkezli bir girişim.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle