RichiePic: Yeni Nesil Fotoğraf Yarışmalarının Mobil Yüzü

RichiePic, özellikle sosyal medya ile hayatımıza bir hayli yer edinen online fotoğraf yarışmalarına farklı deneyim sunan bir mobil uygulama.

RichiePic ile kullanıcılar anonim olarak fotoğraflarını paylaşabiliyor ve bu fotoğraflar üzerinden oyları toplayabiliyorlar. Sonunda da haftanın birincisi seçiliyor.

RichiePic’i telefonunuza yükledikten sonra uygulamaya Facebook ile ya da eposta adresinizle kayıt olarak üye olmanız gerekiyor.

richiepic_ekranlar1

İlk girdiğinizde haftanın kazanını için geri sayım sayacını görüyorsunuz. Hemen altında da alıştığımız yapıda fotoğraflar listelenmekte. Beğendiğiniz fotoğrafa çift tıklayarak ya da hemen altındaki “Vote” tuşuna basarak oylamada bulunuyorsunuz. Oyunuzu geri çekmek isterseniz tekrar çift tıklamanız ya da “Vote” tuşuna tekrar basmanız yeterli.

Menüden kategorileri seçerek kategori bazlı fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Ayrıca menüden geçmiş haftanın kazananlarını ve finalistlerini görmeniz de mümkün. Fotoğraf yüklerken galerinizden fotoğraf seçebileceğiniz gibi, kameranızla o anda da fotoğraf çekebilirsiniz.

Fotoğraf seçimi sonrası Intagram’da alıştığımız gibi kare formatında fotoğrafın ilgili bölümünü seçiyorsunuz. Fotoğrafınıza bir isim giriyor, bir de kategori belirliyorsunuz. Bu paylaşım sırasında fotoğrafınızı Facebook’ta paylaşmanız da mümkün.

richiepic_ekranlar2

RichiePic’te kullanıcı takibi vb. bir yapı söz konusu değil. Tam olarak fotoğrafların genel ve kategori bazlı listelenmesi ve oylanması üzerine kurulu bir süreç söz konusu. RichiePic’i telefonunuza hemen yükleyerek siz de oy kullanmak ya da fotoğraflarınızı yarıştırmak isterseniz tık tık.

[Tweet “#RichiePic: Yeni nesil fotoğraf yarışmalarının mobil yüzü @RichiePicApp #mobil #fotoğraf”]

Bilkent Üniversitesi öğrencileri  Tunç Tuğcu,  Eren Kırımlı ve Melih Ekmekçi tarafından hayata geçirilen RichiePic Ankara merkezli bir girişim.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle