Sağlıklı ve Formda Bir Yaşam için Size Formetre Yeter

Formetre, isminin de çağrıştırdığı üzere form tutmanızı ve formda kalmanızı sağlamak üzere kurgulanmış bir sistemdir.

Formetre’nin giyilebilir teknoloji ürünleri aktivitelerinizde rahatlıkla yanınızda taşıyacağınız şekilde tasarlanmıştır.

Gün içinde ne kadar adım attığınızı, ne kadar kalori yaktığınızı, ne kadar süre aktif olduğunuzu ve günlük hedefinizin ne kadar yakınında olduğunuzu gösterir. Geceleri de uyku kalitenizi ölçerek size raporlar.
İki tip cihazı olan Formetre’nin V1 cihazı küçük bir OLED ekranı olan bir aktivite gözlemcisi. Bu Formetre aktivite gözlemcisi verilerinizi USB kablo aracılığıyla formetre.com’a aktarıyorsunuz ve ne kadar formda olduğunuzu Formetre size söylüyor. Cihaz 5-7gün şarj süresine sahip. Formetre aktivite gözlemcisinin fiyatı ise 80 TL civarlarında.

Formetre-giyilebilir-cihaz

Formetre V2 cihazı ise akıllı bileklik olarak tasarlanmış. Formetre akıllı bileklik ile Formetre’deki verileri cep telefonunuza Bluetooh 4.0 aracılığıyla Formetre mobil uygulamasına aktarabilir, mobil uygulama üzerinden formunuzu takip edebilirsiniz.

Formetre ile gün içindeki tüm aktivitelerinizi, günde kaç adım attığınızı ne kadar kalori harcadığınızı detaylıca raporlayabiliyorsunuz.
Formetre’de belirlediğiniz hedefler doğrultusunda size haftalık egzersiz programı çıkartılıyor. Formetre’nin size sunduğu egzersiz programı ile evde hiçbir alet ve ekipmana ihtiyaç duymadan kendi kendinize egzersizleri uygulayabiliyorsunuz.

Formetre’nin iş ortağı diyetisyenleri tarafından Frometre’deki verilerinizin analiz edildiği akıllı altyapısı ile sistem size akıllı önerilerde bulunur. Gün içinde ne tür bir besin tüketimi yapmanız gerektiğini size sunar. Gün içinde yaptığı hatırlatmalarla da planladığınız doğrultuda ilerlemeniz için hep yanınızda olur.

[Tweet “Sağlıklı ve formda bir yaşam için #Formetre’yi keşfedin @formetre #mobil #giyilebilirteknoloji”]

Kağan Bakanoğlu ve Gürkan Üstünkar tarafından hayata geçirilen Formetre İzmir merkezli bir girişim. Formetre E-tohum 2015 girişimleri arasında gösterildi.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle