Shopinstar: Instagram’da Satılan Ürünlerin Pazar Yeri

Instagram, markalar için büyük bir tanıtım aracı. Bunun yanında kendi ürünlerini satmak isteyen kullanıcılar için de gün geçtikçe tüketiciden tüketiciye e-ticaret modelini gerçekleştirdikleri bir platform olma yolunda büyük adımlarla ilerliyor. İşte tam da bu noktada Shopinstar.com instagram üzerinde satış yapmak istediğiniz ürünleriniz için bir vitrin ve pazar yeri olmak üzere yola çıkmış.

Shopinstar Instagram’da satış yapmayı amaçlayan; ancak güven, destek, kargo gibi operasyonel zorluklar çeken kişi ve kurumlara yardımcı olmak amacında.

urunler shopinstar

Eğer instagram üzerinden satış yapıyor ve daha geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, siz de Instagram hesabınızla Shopinstar üzerinden bir hesap oluşturabilirsiniz. Shopinstar sattığınız ürünleri site üzerinde göstermek için giriş yapacağınız resimlere #shopinstar hashtagini ve fiyat bilgisini eklemenizi bekliyor. Gönderiyi instagram üzerinde paylaştıktan sonra shopinstar.com üzerinde de otomatik olarak paylaşılıyor.

Site üzerinde ilanınız yayınlandığında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz; ancak site üzerinden satışı gerçekleştirilen bir ürün için Shopinstar ürün toplam bedelinin %10’luk bir bölümünü hizmet bedeli olarak kesiyor.

Kurumsal ve bireysel olmak üzere iki adet üyelik tipi bulunan Shopinstar’da kurumsal üyelere özel kredi kartı ile taksitli satış, Türkiye’nin her yerine sabit fiyat ile kargo, ücretsiz olarak satışını gerçekleşen ürünün belirttiğiniz adresten alınması, promosyon araçlarından faydalanma gibi imkanlar sunulmakta.

urun_detay shopinstar

Ürün satın almak isteyen kullanıcıların Shopinstar’a öncelikle üye olması gerekiyor. Sonrasında ürün sayfasına girerek, “satın al” butonuna tıklayıp ödeme ekranında kredi kartı, mobil ödeme, Paypal seçeneklerinden birini seçip, bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabiliyorsunuz. Eğer satın almak istediğiniz ürünün satıcısı Shopinstar üzerinde kurumsal bir üyeliğe sahipse, aktif taksit seçeneklerinden de faydalanmanız mümkün.

[Tweet “Shopinstar.com : Instagram’dan sattığınız ürünler için yeni pazar yeriniz. #instagram #pazaryeri”]

İstanbul merkezli bir girişim olan Shopinstar, Şehlem AKBULUT ve Sabrican ZAIM tarafından hayata geçirildi.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle