TimeShade: Dijital Anılarınızı Saklayın ve Paylaşın

Bulut üzerinden gerçekleştirilen TimeShade ile kişiler telefonlarındaki adres defterlerinden başlayarak, dahil oldukları tüm ağlardaki tanıdıkları ile kendilerine ait bir özel platformda, iletişim kurmak ve paylaşımda bulunmak olanağına sahip olabiliyorlar. Kendileri ya da tanıdıkları, hiç sosyal medya kullanıcısı olmasa bile, bu kendi oluşturacakları yeni ağda buluşmalarına engel oluşturmuyor.

TimeShade, bulut üzerinden dijital fotoğraflarınızı saklamanızı ve diğer kullanıcılar ile paylaşmanızı sağlayan bir platform. TimeShade üzerinden konuya özel albümler yaratabilir, bu albümleri sosyal medya hesapları olsun ya da olmasın diğer arkadaşlarınızla güvenle paylaşabilirsiniz.

timeshade_screen

TimeShade, dijital anlılarınızı tuttuğunuz (düğün, bir gezi/tatil, mezuniyet vb.) ve bu anıları dilediğiniz kişilerle paylaştığınız bir bulut sistemi. TimeShade ile fotoğraf ya da videolarınızı uygulama üzerinden çekebilir, telefonunuz, tabletinizden fotoğrafları TimeShade‘e atabilir ve dijital albümlerinizi oluşturarak dilediğiniz arkadaşınızla ya da farklı platformlarda paylaşabilirsiniz.

TimeShade veri güvenliğini sağlamakla birlikte kolay bir kullanım ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. iOS cihazınıza uygulamayı yükledikten sonra Facebook hesabınızla ya da e-posta adresinizle TimeShade’e üye olarak hemen uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

timeshade_screen2

Akabinde profilinizi düzenleyebilir, telefonunuzdaki fotoğrafları TimeShade’e aktarabilir ya da TimeShade üzerinden hemen yeni fotoğraf ya da albümler oluşturabilirsiniz. TimeShade’e Facebook, Twitter, Gmail ya da telefon rehberinizdeki kontakları aktarabiliyor ve albümlerinizle ilgili kişileri davet edebiliyorsunuz. Kontaklarınız TimeShade’e üye olsun ya da olmasın onlarla albümlerinizi paylaşmanız mümkün. Böylelikle arkadaşlarınızla gerçekleştirdiğiniz etkinliklerde herkesin anıları bir araya getirdiği ortak albümler de oluşturabilirsiniz.

TimeShade’de sadece belirli kullanıcıların görebileceği özel albümler oluşturabileceğiniz gibi, herkese kapalı ve sadece sizin gördüğünüz ya da herkese açık albümler de oluşturabilirsiniz.

[Tweet “#TimeShade: Dijital Anılarınızı Güvenle Saklayın ve Paylaşın #paylaş #bulut #cloud @theTimeShade”]

TimeShade’in girişimcileri H. Erkut Perek, Berna Botali Kaplan, Rasih Çağlayan ve Yavuz Selim Yaşar. İTÜ Arı Çekirdek Kuluçka Merkezinin 2014 finalistleri arasında yer alan TimeShade, ‘Big Bang‘ (Büyük Patlama) adı verilen finalde de Daha.Net özel ödülünü kazandı.

Şu anda sadece iOS uygulaması mevcut olan TimeShade’i indirerek hemen dijital anılarınızı arşivlemek ve paylaşmak için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle