Voly: Karşılaşmaların Sanal Günlüğü

Voly; Günlük hayatta kimlerle ne sıklıkta karşılaştığınızı görebileceğiniz ve yeni arkadaşlar edinebileceğiniz yeni mobil sosyal ağınız.

Voly ile her gün geçtiğiniz o yollarda karşılaştığınız gittiğiniz markette her gün gördüğünüz, kullandığınız toplu taşıma araçlarında o hep karşılaşarak göz göze geldiğiniz ufak bir göz kırpmasıyla selamlaştığınız yoldaşlarınızla arkadaş olabilir, sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz.

Voly’i telefonunuza indirdikten sonra Facebook ile bağlanmanız gerekiyor. Sonrasında lokasyon ve push mesajlar konusunda izin adımlarını takiben karşınıza Nearby yani yakınınızdaki kullanıcıları listeleyen ekran çıkıyor. O anda yakınınızdaki kullanıcıları listeleyebildiğiniz gibi tüm zamanlardaki kullanıcıları da “All time” bölümünde ayrıca görebilirsiniz.

voly_ekranlar

Voly’de bir kullanıcının profiline girdiğinizde, o kullanıcı ile nelerde hangi günler karşılaştığınızı görebiliyorsunuz. Voly’de kullanıcı profiline girerek dilediğiniz kullanıcıya göz kırpabiliyorsunuz. Sizin göz kırptığınız kullanıcı da size göz kırptığında arkadaş olmuş oluyorsunuz. Voly’de sizi rahatsız eden ya da sizi görmesini istemediğiniz kullanıcıları bloklamak da mümkün.

Henüz çok yeni bir uygulama olan Voly’de az sayıda kullanıcısı olsa da önümüzdeki günlerde yaygınlaşarak ilerleyecek gibi görünüyor. Bu arada Voly’de bir kullanıcı profiline girdiğinizde, havaya dair de ufak ipuçlarına sahip oluyorsunuz. Hava güneşli mi yağışlı mı buradan fikir edinmeniz de mümkün.

[Tweet “#Voly: Karşılaşmalarınızın Sanal Günlüğü @volyapp #sosyal #karşılaşma #mobil”]

Mobilterra’nın bir projesi olan Voly’nin girişimcisi Ümit Muzaffer Demir.

Voly’i hemen şimdi iPhone’unuza indirmek için tık tık.

Web sitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle