Whispto : Hayata Ses Katan Sosyal Ağ

Whisper to’nun kısaltılması ile ismini alan Whispto, Türkiye’den dünyaya açılan bir nevi sesli Twitter. Twitter’da 140 karakterle ne yapılıyorsa maksimum 1 dakikalık ses kaydıyla Whispto’da da yapılabiliyor.

Whispto’da oluşturulan ses kayıtlarına “whisp” adı veriliyor. Whispto web sitesi üzerinden whisp’leri dinleyebiliyorsunuz, ancak yeni bir whisp oluşturmak için mobil uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Whispto

Whispto üzerinden kullanıcıları takibe alabilir kullanıcılarla etkileşim kurabilir ya da mesajlaşabilirsiniz. Whispto diğer sosyal ağlarla da etkileşim halinde kullanılabiliyor; kendi whisp’lerinizi ya da arkadaşlarınızın whisp’lerini sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Whispto uygulaması Wall(Duvar), Interaction(Etkileşim) ve Discover(Keşfet ) olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor. Duvarda takip ettiğiniz kullanıcıların whisp’lerine ulaşabiliyorsunuz. Interaction’da sizin dahil olduğunuz etkileşimleri görüyorsunuz. Discover’da ise trendlere göre yeni kullanıcılar ya da whisp’leri keşfedebiliyorsunuz.

 Whispto

Whispto’ya dahil olmak bir hayli kolay. Andorid ya da İOS cihazınıa indirdiğiniz Whispto uygulamasına, Facebook ya da Twitter hesabınızla birkaç saniye içinde kayıt olabiliyorsunuz. Hemen akabinde Whispto’da ses kaydı oluşturmak yani yeni bir whisp girmek için “Record whisp” butonuna basıyorsunuz ve maksimum 1 dakikalık ses kaydınızı oluşturuyorsunuz.

Oluşturduğunuz ses kaydını yayınlamadan evvel dinleyebilir ve bu ses kaydına ilişkin maksimum 99 karakterlik bir tanımlama girebilirsiniz.  Whisp’inizi direkt mesaj olarak arkadaşlarınıza gönderme ya da Whispto profilinizde paylaşma seçeneği de kolay bir ara yüzle karşınıza çıkıyor. Yakın zamanda whisp’lere fotoğraf eklenmesini de planlandığı ekip tarafından belirtilmekte.

Whisp’inizi Whispto’da paylaştıktan sonra sosyal medyada paylaşıp paylaşmak istemediğinizi soran bir ekran açılıyor. O anda dilerseniz whisp’inizi direk Facebook ya da Twitter’da paylaşabiliyorsunuz.Whisp’lerinizi sistemden silmeniz ya da sonradan da sosyal medyada paylaşmanız da  mümkün.

[Tweet ” #Whispto : Sesli Twitter #SUcool #sosyalağ #sesliağ #whisp #seskaydi”]

Whispto’da paylaşılan whisp’ler siz ya da arkadaşlarınızca beğenilebilir, yorum yapılabilir ya da sosyal medyada paylaşılabilir.

Şu anda iPhone ve Andorid’de kullanıcılara sunulan İstanbul merkezli Whispto, SuCool ve TTnet destekli bir proje.

Whispto iOS uygulamasını indirmek için tık tık.

Whispto Andorid uygulamasını indirmek için tık tık.

Websitesini ziyaret et

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

mood_bad
  • Henüz yorum yok.
  • Yorum ekle