Yuvarla.org: Destek Olmanın En Kolay Yolu

Yuvarla.org, online alışverişlerinizde sepet tutarınızı yukarıya yuvarlayarak seçtiğiniz sivil toplum kuruluşuna destek olmanızı sağlayan bir sosyal sorumluluk projesi.


Yuvarla sayesinde kullanıcılar sisteme dahil olmuş markalar ya da eticaret sitelerindeki alışverişlerinde yuvarla seçeneğini seçerek TEMA, UNICEF, WWF-Türkiye, AKUT gibi sivil toplum kuruluşlarına bağış yapabilecek.

Yuvarla sistemine dahil olmuş ve sitesinde bu özelliği sunan platformlarda; örneğin alışverişiniz 17. 75 TL tuttuğunda, ödeme sırasında “Yuvarla” seçeneği ile tutarı 18 TL’ye tamamlayarak  ödüyorsunuz. Böylelikle yuvarlanan 25 kuruş sizin hesabınızdan seçtiğiniz kuruluşa bağışlanıyor.

[Tweet “Yuvarla.org: Destek olmanın en kolay yolu “]

Her bir işlemdeki meblağ küçük gibi görünse de, sistem yaygınlaştıkça ve kullanıcıların duyarlılığı ile kullanımı arttıkça biriken meblağ giderek artacak ve sivil toplum kuruluşlarına düzenli bağış toplanmasını sağlayacak kanallardan birisi olacak diye umuluyor.

Sistemin nasıl çalıştığını incelemek isterseniz  tık tık.

Yuvarla.org

Websitesini ziyaret et

 

Bu Yazıyı Beğendin mi?

Ventureszone'da bulunan yazıları ve makalelerin kitleye daha iyi ulaşabilmesi adına bize bu yazı için geri bildirim verebilir misin?    

Yorumlar

  • Avatar
    Yuvarla
    8 Kasım, 2014 -de 20:38

    İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler, selamlar.

Yorum ekle