Ne iş yapar?

Taze Yöre, geleneksel yöntemlerle üretilen, yöresel ve coğrafi işaretli gıda ürünlerini, doğrudan üreticilerden, kolayca satın alabileceğiniz bir pazar yeri platformudur.

Taze Yöre’nin amacı, herkesin besin değeri yüksek, güvenilir gıdaya, uygun fiyatlarla erişimini sağlamaktır. Bunu yapabilmek için de kalkınma ajanslarıyla, üretici örgütleriyle, gıda kooperatifleri ve kadın girişimleriyle iş birliği içinde çalışarak bölgesel kalkınmanın sağlanması da hedeflenmektedir. Özellikle kadınlar ve genç üreticilerimizin, küçük ölçekli ve aile işletmelerimizin desteklenmesi öncelikli hedeflerimizdendir.

Taze Yöre’de, yöresel gıda üreticilerimiz, ücretsiz olarak mağazalarını açıp, ürünlerini doğrudan tüketicilere ulaştırabilirler. Müşterilerimizin ürün siparişi aşamasında yaptıkları ödeme, anlaşmalı ödeme kuruluşumuz tarafından tahsil edilerek, bir havuz hesapta bekletilir. Garantili ödeme modeli kapsamında, ürünler taze ve eksiksiz olarak müşterilerimize ulaştıktan sonra, ödeme kuruluşu üreticilerimize ürün bedellerini aktarır.

Üreticilerimiz, Üretici Değerlendirme Sistemi kapsamında çeşitli başarı kriterlerine göre değerlendirilerek, arama sonuçlarında öncelikli gösterim, öncelikli destek gibi ayrıcalıklardan faydalanırlar. Bu kriterlerin en önemlilerinden biri, müşterilerimiz tarafından, tamamen şeffaf bir puanlama ve yorum sistemiyle yapılan değerlendirmelerdir. Bu değerlendirme sistemine, Taze Yöre tarafından herhangi bir müdahale yapılmaz, hiçbir üreticiye öncelik veya ayrıcalık tanınmaz. Üreticilerimiz, ancak verdikleri hizmetin kalitesi ve müşteri memnuniyetine göre ön plana çıkma şansını yakalayarak daha fazla satış yapma şansına kavuşurlar. Temel ilkemiz, iyi olanın ve hak edenin, daha fazla kazanmasıdır.

Taze Yöre, iş yönetimi ve pazarlama alanlarında 25 yılı aşkın tecrübeye sahip bir yönetim ekibi ile, 20 yıldan fazla süredir yazılım sektöründe yüzlerce projeye imza atmış bir yazılım ekibi tarafından yaratıldı. Ayrıca pazarlama, finans, hukuk, muhasebe konularında uzman bir danışman ekibi de Taze Yöre’ye destek vermeye devam etmektedir.

Taze Yöre müşterisi olarak, gıdalarınızı doğrudan yöresel üreticilerden alabilir, bir taraftan doğal ve sağlıklı beslenirken, diğer taraftan da yöresel üreticileri destekleyerek, sürdürülebilir tarım ve hayvancılığın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İş Modeli

Taze Yöre’de, yöresel gıda üreticilerimiz, ücretsiz olarak mağazalarını açıp, ürünlerini doğrudan tüketicilere ulaştırabilirler. Üreticilerimiz, sadece platform üzerinden bir satış yaptıkları zaman Taze Yöre'ye bir komisyon ödemesi yaparlar.

Müşterilerimizin ürün siparişi aşamasında yaptıkları ödeme, anlaşmalı ödeme kuruluşumuz tarafından tahsil edilerek, bir havuz hesapta bekletilir. 'Garantili Ödeme Modeli' kapsamında, ürünler taze ve eksiksiz olarak müşterilerimize ulaştıktan sonra, ödeme kuruluşu üreticilerimize ürün bedellerini, Taze Yöre'ye ise komisyon bedelini aktarır. 'Her Koşulda Mutlu Müşteri' ilkemize paralel olarak, müşterilerimiz verdikleri siparişleri, üreticilerimiz tarafından kargoya verilmeden önce iptal edebilir ya da kargoya teslim edilen bir ürünü, teslim aldıktan sonraki 3 gün içinde, koşulsuz şartsız iade edebilirler.

Pazar ve Rekabet

Üreticilerimiz, 'Üretici Değerlendirme Sistemi' kapsamında çeşitli başarı kriterlerine göre değerlendirilerek, arama sonuçlarında öncelikli gösterim, öncelikli destek gibi ayrıcalıklardan faydalanırlar. Bu kriterlerin en önemlilerinden biri, müşterilerimiz tarafından, tamamen şeffaf bir puanlama ve yorum sistemiyle yapılan değerlendirmelerdir. Bu değerlendirme sistemine, Taze Yöre tarafından herhangi bir müdahale yapılmaz, hiçbir üreticiye öncelik veya ayrıcalık tanınmaz. Üreticilerimiz, ancak verdikleri hizmetin kalitesi ve müşteri memnuniyetine göre ön plana çıkma şansını yakalayarak daha fazla satış yapma şansına kavuşurlar. Temel ilkemiz, iyi olanın ve hak edenin, daha fazla kazanmasıdır.

Lokasyonu
Bölge
  • Henüz yorum yok.
  • İnceleme ekle